Teqball: Odmiana piłki nożnej, którą pokochały legendy

Piłka nożna

Teqball to nowa dyscyplina sportu bazująca na piłce nożnej, która w ekspresowym tempie zyskała popularność na całym świecie. Ze stołów do gry w teqball korzystają znane kluby i reprezentacje, a w promocję sportu zaangażowały się piłkarskie legendy. Polska to obecnie trzecia najlepsza drużyna świata.

Teqball powstał w 2014 roku na Węgrzech i szybko zdobył popularność na całym świecie. Gra na zakrzywionym stole łączy w sobie elementy piłki nożnej i tenisa stołowego. W promocję i rozwój tej nowatorskiej dyscypliny bezpośrednio zaangażowani są najlepsi piłkarze i kluby z różnych zakątków globu.

 

Twarzą teqball'a jest legendarny Ronaldinho, który zapowiedział swój występ w roli zawodnika na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Ze sprzętu regularnie korzystają czołowe drużyny z Premier League (Manchester United, Chelsea i Arsenal), Ligue 1 (Paris Saint-Germain, Olympique Marsylia oraz Montpellier HSC) i La Liga (Real Madryt, Sevilla FC i Valencia CF). Innowacyjny komponent sportowy sprawdza się także jako forma treningu technicznego wśród reprezentacji narodowych. Swoje stoły na mistrzostwach świata w Rosji mieli między innymi Belgowie, Chorwaci i Brazylijczycy.

 

Do grona wybitnych piłkarzy promujących Teqball zaliczają się: Luis Figo, Carles Puyol, Robert Pires, William Gallas i Christian Karemebeu. W Polsce popularyzatorami sportu są Michał Listkiewiczi Andrzej Strejlau.

 

- Teqball kształtuje technikę, bez narażania piłkarzy na kontuzje. Wiele możliwości rozgrywania meczów, czyni z tego wielozadaniowy i nowoczesny komponent treningowy - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Wielofunkcyjność stołu sprawia, że jest on dostosowany do potrzeb osób chcących uprawiać inne niż piłka nożna formy sportu. Uniwerslaność Teqball pozwala na grę w kilka nowatorskich dyscyplin odnoszących się do siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Mnogość opcji sprawia, że Teqball z powodzeniem może być skierowany do dzieci i młodzieży, ale także seniorów.

 

- Teqball to nasz narodowy produkt i coś z czego jesteśmy bardzo dumni. Jako prekursorzy nowego sportu obecnie dominujemy jeśli chodzi o wyniki sportowe. W Polsce dostrzegam wielu bardzo utalentowanych zawodników, którzy mogą wiele osiągnąć i z powodzeniem bić się o najwyższe światowe trofea - powiedział jeden z czołowych węgierskich graczy teqball Barna Kovacsfi.

 

Jego słowa szybko znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na rozgrywanych we wrześniu br. pierwszych mistrzostwach Polski teqball w Podkowie Leśnej Adrian Duszak zajął pierwsze miejsce. Miesiąc później ten sam zawodnik zdobył brązowy medal w grze pojedynczej, podczas rozgrywanych w Reims drugich mistrzostw świata.

Adam Łuczka, kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie