PZPN rusza z nowym programem. Będzie certyfikował Akademie

Piłka nożna
PZPN rusza z nowym programem. Będzie certyfikował Akademie
fot. Cyfrasport

PZPN rusza z nowym programem, który obejmie 3314 szkółek piłkarskich na terenie 15 województw. Oznacza to, że każdy rodzic, który posyła swoje dziecko do akademii, czy szkółki piłkarskiej będzie miał wiarygodne źródło weryfikacji. Ponadto, program ma za zadanie podnieść i ujednolicić poziom szkoleniowy.

PZPN właśnie zatwierdził "Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich", który jest jego najnowszym projektem dotyczącym szkolenia młodzieży. Polskie akademie piłkarskie otrzymują gwiazdki (brązowa, srebrna i złota) w zależności od jakości szkolenia, które prowadzą. PZPN przyznając certyfikaty oraz dotacje chce jeszcze bardziej zdynamizować system szkolenie młodzieży.

 

Czym jest "Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich"? "To innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacji szkółek" - pisze PZPN w komunikacie.

 

Jakie są założenia i cele programu? "Fundamentalnym założeniem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. Dzięki niemu, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskają pewność, że certyfikowana szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników" - czytamy.

 

"W ramach programu szkółki otrzymają od PZPN-u możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki" - dodaje PZPN.

 

 

 

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie