Eksperci o rywalach Polaków: Stali się artystami obrony!

Siatkówka

W spotkaniu trzeciej fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata Serbowie niespodziewanie pokonali aż 3:0 gospodarzy turnieju - Włochów. - Widzieliście jak oni grali w obronie? Przecież nigdy nie byli takimi artystami w tym elemencie - podsumował grę Serbów Wojciech Drzyzga.

Serbowie zmiażdżyli rywali, szczególnie w ataku (40:24), a także w polu zagrywki (10:1). W trzech setach pokonali Włochów do 15, 20 i 18! Gospodarze byli bezradni i są pod ścianą przed ostatnim spotkaniem tej fazy. Serbom do awansu do półfinału wystarczy zaledwie jeden wygrany set lub 54 zdobyte punkty.

 

- Serbom wychodziło wszystko. Każda zagrywka, atak, podbicie. Widzieliście jak grali w obornie? Przecież nigdy nie byli takimi artystami w tym elemencie. Z Włochami grali rewelacyjnie. Ktoś mógłby powiedzieć, że Włosi się podłożyli. U nich były 4 koszulki, a na ławce zawodników też nie było, jedynie ich koszulki - ocenił Wojciech Drzyzga.

 

- Nikola Grbić powiedział to po meczu. Kluczem wcale nie była zagrywka, atak, a właśnie obrona. Co do Włochów, najbardziej zakoczyło mnie to, że Gianlorenzo Blengini w ogóle nie reagował. Stał sobie z boku cały czas z tą samą miną, jakby zapomniał, że jest trenerem - podsumował Marcin Lepa.

 

Polska w czwartek zmierzy się z Serbią, a w piątek na zakończenie trzeciej fazy grupowej z Włochami. Dwie najlepsze drużyny z grupy zagrają w półfinale.

 

Fragment programu: Prawda Siatki 

 

Całe podsumowanie naszych ekspertów do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja meczu Polska - Serbia od godziny 20:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Studio przedmeczowe od godziny 19:30 również w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze