Poznaliśmy skład grup Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2018

Siatkówka

Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 26 listopada – 2 grudnia w trzech polskich miastach: Rzeszowie, Radomiu i Częstochowie (finały). Osiem drużyn podzielono na dwie grupy po cztery zespoły.

Po raz drugi z rzędu zmagania najlepszych klubowych drużyn świata zostaną rozegrane w Polsce. W 2017 roku faza grupowa turnieju została rozegrana w Łodzi i Opolu, a finały w Tauron Arenie Kraków. Zagrały wówczas dwie polskie drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Kędzierzynianie zakończyli swój udział na fazie grupowej, a ekipa z Bełchatowa dotarła do półfinału i zajęła ostatecznie czwarte miejsce. W finale Zenit Kazań ograł Cucine Lube Civitanova.

 

W turnieju, który zostanie rozegrany na przełomie listopada i grudnia 2018, Polskę reprezentować będzie ponownie PGE Skra (mistrz kraju gospodarza) oraz Asseco Resovia (dzika karta). Polskie ekipy zostały rozstawione i dolosowano do nich pozostałych uczestników turnieju.

 

Losowanie grup odbyło się w studiu Polsatu Sport w Turynie, przed decydującymi meczami mistrzostw świata 2018. Uczestniczyli w nim legenda światowej siatkówki Brazylijczyk Giba oraz dziennikarz Polsatu Sport Marcin Lepa.

 

Podział na grupy Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2018:

 

grupa A (Radom):
PGE Skra Bełchatów (Polska)
Zenit Kazań (Rosja)
Fakieł Nowy Urengoj (Rosja)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)

 

grupa B (Rzeszów):
Asseco Resovia (Polska)
Trentino Volley (Włochy)
Khatam Ardakan (Iran)
Sada Cruzeiro (Brazylia).

 

Turniej rozpocznie się 26 listopada. Do fazy finałowej, która zostanie rozegrana w dniach 1–2 grudnia, awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze