Remis Zagłębia Sosnowiec z Cracovią. Goście zmarnowali karnego

Zagłębie Sosnowiec zremisowało u siebie z Cracovią 1:1 w niedzielnym meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Goście nie wykorzystali karnego, Zagłębie kończyło spotkanie w dziesiątkę.

Oba zespoły walczyły o ucieczkę z strefy spadkowej, toteż od początku grały ofensywnie. Sosnowiczanom prowadzenie mógł dać Konrad Wrzesiński, jednak po jego „główce” piłka odbiła się od poprzeczki. Po kwadransie powinno być 0:1, bowiem po faulu Piotra Polczaka na Siergieju Zenjowie sędzia podyktował rzut karny dla „Pasów”. Fatalnie wykonał go Michał Helik, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

Gol dla Zagłębia padł w 21. minucie, kiedy Wrzesiński zmylił obronę rywali, podał do niepilnowanego Żarko Udovicica, który bez problemu trafił do siatki.

Szansę na podwyższenia prowadzenia miał z rzutu wolnego Szymon Pawłowski, z drugiej strony boiska potężnie uderzył Javi Hernandez. W obu przypadkach górą byli bramkarze.

Na drugą połowę krakowski zespół wyszedł z widoczną chęcią jak najszybszego doprowadzenia przynajmniej do wyrównania. Tyle, że podopieczni trenera Michała Probierza nie potrafili zagrozić bramce Zagłębia. Rywale nie dali się zepchnąć do defensywy, kilka razy wyszli z kontrami.

To nie poprawiło nastrojów w sektorze zajmowanym przez 350 kibiców Cracovii. Powód do radości dał im dopiero w 66. minucie Hernandez, wykorzystując podanie Michala Siplaka. Obaj zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych.

Wyrównujący gol zapewnił ciekawą, emocjonującą końcówkę. Gospodarze mogli wywalczyć komplet punktów, gdyby Pawłowski przed bramką „Pasów”, zamiast strzelać, nie bawił się w drybling. Chwilę potem, w 81. minucie, czerwoną kartkę za faul na Hernandezie poza polem karnym zobaczył Dawid Kudła i ekipa trenera Dariusza Dudka kończyła spotkanie w osłabieniu.

Krakowianie nacierali do ostatniego gwizdka sędziego, ale musieli się zadowolić wywiezieniem z Sosnowca jednego punktu.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Udovicic 21 - Hernandez 66

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Mateusz Cichocki, Piotr Polczak (46. Arkadiusz Jędrych), Zarko Udovicic - Konrad Wrzesiński, Tomasz Nowak, Sebastian Milewski, Szymon Pawłowski - Alexandre Cristovao (71. Dejan Vokic), Vamara Sanogo (83. Matko Perdijic)

Cracovia: Maciej Gostomski - Cornel Rapa, Michał Helik, Niko Datkovic, Diego Ferraresso (61. Michal Siplak) - Sergei Zenjov, Milan Dimun, Marcin Budziński, Janusz Gol, Mateusz Wdowiak (84. Sierdier Sierdierow) - Filip Piszczek (32. Javi Hernandez)

Żółte kartki: Nowak, Jędrych, Polczak - Gol, Zenjov

Czerwona kartka: Kudła (81, za faul)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 3 859.