Ranking ATP: Minimalny awans Hurkacza i Janowicza

Zwycięzcy turniejów ATP w chińskich Chengdu i Shenzen, tj. Australijczyk Bernard Tomic i Japończyk Yoshihito Nishioka, awansowali - odpowiednio - na 76. i 95. miejsce w światowym rankingu tenisistów. Liderem jest wciąż Hiszpan Rafael Nadal. Hubert Hurkacz jest 94.

Na liście ATP World Tour Tomic przesunął się o 47 lokat (poprzednio był 123.), a Nishioka o 76. (171.).

W meczach finałowych Tomic wygrał 6:1, 3:6, 7:6 (9-7) z zajmującym 13. miejsce w rankingu Włochem Fabio Fogninim, a Nishioka pokonał 7:5, 2:6, 6:4 Francuza Pierre'a-Hugues'a Herberta, który w zestawieniu jest 53.

W czołówce bez zmian: za Nadalem sklasyfikowani są Szwajcar Roger Federer i Serb Novak Djokovic. Hurkacz awansował z 96. na 94. miejsce, Kamil Majchrzak spadł ze 180. na 181., zaś Jerzy Janowicz jest 394. (przed tygodniem 398).

W klasyfikacji "Race to London", która wyłoni ośmiu najlepszych tenisistów w kończącym sezon turnieju masters ATP Finals, również prowadzi Nadal. Drugi jest Djokovic, a trzeci Argentyńczyk Juan Martin del Potro.

W rankingu deblistów Łukasz Kubot zajmuje piąte miejsce, a liderem pozostał Amerykanin Mike Bryan.

Hurkacz spadł z dziewiątej na dziesiątą lokatę w "Race to Milan", na podstawie którego ośmiu najlepszych zawodników sezonu wywalczy awans do Next Generation ATP Finals, czyli mastersa dla graczy do 21 lat. W tej klasyfikacji zdecydowanym liderem jest Niemiec Alexander Zverev.