Boniek wytypował wynik strzelecki Piątka w Serie A!

Piłka nożna

- Bardzo dobrze, że spekuluje się o Piątku, ale jego droga do wielkich klubów jest jeszcze bardzo daleka. Cieszmy się, że strzelił już osiem bramek - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek w "Prawdzie Futbolu".

Roman Kołtoń: Jakie jest twoje proroctwo na ten sezon? Włosi już przymierzają go do Juventusu.

 

Zbigniew Boniek: 32 lata mieszkam we Włoszech. To jest tak zwana gra wstępna, która jeszcze o niczym nie świadczy. My nie umiemy tym żyć. Myślimy, że to, co jest napisane w gazecie to jest święte. Oczywiście, żeby sprzedać gazetę trzeba spekulować, dlatego to robią. Bardzo dobrze, że spekuluje się o Piątku, ale jego droga do wielkich klubów jest jeszcze bardzo daleka. Cieszmy się, że strzelił już 8 bramek. Jak tak dalej pójdzie to strzeli około 15 goli w sezonie.

 

Tak mało?

 

To nie jest tak mało. Uważam, że to bardzo dużo. Cała drużyna gra na niego, bo jest bardzo dobrym egzekutorem. Teraz będą patrzyli też na inne jego zalety, m.in. czy potrafi grać pod przeciwnikiem, przyjąć piłkę, zaczekać, aż cała drużyna dojdzie. Cały proces dojrzewania Krzysztofa i poziom trudności się zwiększy. Piętnaście bramek Piątka to byłby sukces. Jeżeli strzeli więcej, to będą mogły bić się o niego wielkie kluby.

 

Gazety piszą już ile może zarobić prezes Enrico Preziosi wydając na polskim rynku 4 milionów euro. Padają już sumy 20 milionów.

 

Możliwe. Jak chcieli 15, to może i ze 40. Nikt nie może tego wykluczyć, a trzeba się tylko i wyłącznie cieszyć.

 

Fragment "Prawdy Futbolu" w załączonym materiale wideo.

 

Więcej informacji i odcinków "Prawdy o Futbolu" na oficjalnym kanale TUTAJ.

Roman Kołtoń, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie