Khabib - McGregor: Sztuka zapasów. Były mistrz analizuje technikę Rosjanina

Sporty walki

W nocy z soboty na niedzielę dojdzie do hitowego starcia między Khabibem Nurmagomedovem (26-0, 8 KO, 8 SUB) a Conorem McGregorem (21-3, 18 KO, 1 SUB). Były mistrz UFC Forest Griffin przyjrzał się najmocniejszej broni Rosjanina, czyli zapasom.

"Dagestański Orzeł" opanował tę sztukę do perfekcji. Ustanowił przy okazji niesamowity rekord obaleń w jednej walce: w 2013 roku Abel Trujillo (15-8-1NC, 5 KO, 4 SUB) aż 21 razy był sprowadzany do parteru! Nurmagomedov dysponuje szerokim repertuarem, kapitalnie łącząc techniki rodem z zapasów oraz judo. To jeden z tych zawodników, który kompletnie nie zraża się tym, że pierwsza próba mu się nie wiedzie. Bardzo szybko przechodzi do techniki do techniki - aż mu się powiedzie.

 

Do tej pory w dziewięciu pojedynkach w największej organizacji MMA na świecie tylko jeden rywal Rosjanina nie dał się ani razu obalić. Gleison Tibau zatrzymał każdą z jedenastu prób, tyle że był to debiut Nurmagomedova w UFC. Do tego Brazylijczyk prezentował wtedy szczytową formą.

 

Griffin - były mistrz wagi półciężkiej - ceni w umiejętnościach Khabiba brutalne ground&pound oraz niesamowitą kontrolę w parterze. Zwrócił też uwagę, że Rosjanin często stara się, by rywale poczuli siłę jego pięści, by później zaskakiwać ich niesygnalizowanymi obaleniami. Bardzo często też od razu ląduje w pozycji bocznej.

 W załączonym materiale wideo zapowiedź walki Khabib - McGregor.

Gala UFC 229 z walką Nurmagomedov - McGregor od godziny 4:00 w nocy z soboty na niedzielę na sportowych antenach Polsatu!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze