Liga Mistrzów: FC Porto lepsze od Galatasaray

Moussa Marega został bohaterem FC Porto. W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów napastnik portugalskiej drużyny strzelił jedynego gola w meczu z Galatasaray Stambuł.

Piłkarze FC Porto i Galatasaray przystępowali do wieczornego spotkania znając wynik meczu Lokomotiv Moskwa - Schalke. Niemcy wygrali 1:0, dzięki czemu awansowali na pierwsze miejsce w grupie.

Mecz na Estadio do Dragao był emocjonujący od samego początku, a obie drużyny potrafiły stworzyć sytuacje bramkowe. Miały jednak problem z ich wykorzystaniem, dlatego do przerwy nie oglądaliśmy gola.

Lepiej było w drugiej połowie. Portugalczycy bardzo szybko zdobyli bramkę, a bohaterem został Moussa Marega. Napastnik uwolnił się od obrońców i spokojnym strzałem głową z sześciu metrów pokonał Fernando Muslerę. Od tego momentu gra Galatasaray kompletnie się posypała, co pozwoliło FC Porto utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego Michaela Olivera.

FC Porto - Galatasaray 1:0 (0:0)

Bramka: Marega 49'.

FC Porto: Iker Casillas - Maxi Pereira, Felipe, Eder Militao, Alex Telles - Otavio (80 Andre Pereira), Danilo Pereira, Hector Herrera (89 Sergio Oliveira) - Jesus Corona (69' Olivier Torres), Moussa Marega, Yacine Brahimi.

Galatasaray: Fernando Muslera - Martin Linnes, Maicon, Serder Aziz, Yuto Nagatomo - Fernando (86' Yunus Akgun, Ryan Donk (68' Selcuk Inan), Younes Belhanda (74' Sofiane Feghouli) - Henry Onyekuru, Sinan Gumus, Garry Rodrigues.

Żółte kartki: Militao, Otavio, Danilo Pereira - Donk, Aziz, Linnes, Maicon.