UFC 229. McGregor: Siłował się z niedźwiedziami, ale nie z irlandzkim gorylem

Sporty walki

Do walki Khabiba Nurmagomedova (26-0, 8 KO, 8 SUB) z Conorem McGregorem (21-3, 18 KO, 1 SUB) pozostało już niewiele czasu. Atmosfera podgrzewana jest do granic możliwości, głównie przez Irlandczyka. - Mógł mierzyć się z dagestańskimi niedźwiedziami, ale nie stał jeszcze naprzeciwko irlandzkiego goryla - stwierdził "Notorious".

Khabib vs Conor - o tej walce mówi się w ostatnim czasie praktycznie cały czas. Pojedynek wzbudza ogromne emocje zarówno pod względem czysto sportowym, ale również z racji dużych animozji pomiędzy oboma zawodnikami. Nurmagomedov to obecny mistrz kategorii lekkiej, McGregor był w przeszłości czempionem tej dywizji oraz piórkowej. Nigdy jednak nie bronił swoich pasów.

Organizacja UFC przed galami takiego kalibru, jak 229 wypuszcza na swoim kanale serię Embedded, w której fani mogą zobaczyć m.in. treningi zawodników, czy też to co dzieje się za kulisami. W czwartym odcinku kibice mogli posłuchać kawałka rozmowy z McGregorem, który wypowiadał się na temat swojego rywala.

- To kolejny z wielu przeciwników, z którymi przyszło mi się mierzyć. Jest wolny, jego umiejętności stójkowe są bardzo przeciętne. Mógł mierzyć się z dagestańskimi niedźwiedziami, ale nie stał jeszcze naprzeciwko irlandzkiego goryla. Będzie miał okazję w sobotni wieczór - powiedział Irlandczyk.Dagestański niedźwiedź to oczywiście odniesienie do wideo, które od kilku lat krąży po sieci. Widać na nim jak kilkuletni Nurmagomedov siłuje się z małym niedźwiadkiem.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze