Niesamowity Mbappe z czterema golami! PSG bezlitosne dla Lyonu

Paris Saint-Germian pokonało na własnym obiekcie Olympique Lyon 5:0 na zakończenie dziewiątej kolejki Ligue 1. Cztery gole strzelił Kylian Mbappe, co więcej zajęło mu to 13 minut. Ponadto Francuz wywalczył też rzut karny.

Paris Saint-Germian po ośmiu kolejkach miało aż osiem punktów przewagi nad drugim Lille. W Ligue 1 piłkarze Thomasa Tuchela byli bezbłędni. Jedyna wpadka przytrafiła im się w Lidze Mistrzów, gdy przegrali z Liverpoolem. Dużo gorzej radził sobie Lyon, który miał już za sobą porażki z Stade de Reims oraz OGC Nice.

Olympique zaczął odważnie od ataków, ale już w 7. minucie boisko opuścić musiał Nabil Fekir, który nabawił się kontuzji. Chwilę później było 1:0 dla paryżan. W polu karnym faulowany był Kylian Mbappe, a jedenastkę wykorzystał Neymar. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze... dwie czerwone kartki. Najpierw za brutalne wejście wyleciał Presnel Kimpembe, a w doliczonym czasie gry sędzia wyrzucił za dwie żółte kartki Lucasa Tousarta.

W drugiej połowie na boisku istniała już tylko jedna drużyna, a dokładnie jeden piłkarz. Mbappe strzelił cztery gole w przeciągu 13 minut i praktycznie w pojedynkę przesądził o wyniku spotkania. Paryżanie są niepodważalnymi liderami Ligue 1, Lyon zajmuje szóstą lokatę.

PSG - Lyon 5:0 (1:0)

Bramki: Neymar 8-karny, Mbappe 61, 66, 69, 74

PSG: Buffon - Meunier, Silva, Kimpembe, Bernat - Verratti (Draxler 75'), Marquinhos - Mbappe, Neymar, Di Maria (Diaby 83') - Cavani (Kehrer 40')

Lyon: Lopes - Rafael (Dubois 41'), Denayer, Morel, Mendy - Tousart, Ndombele - Traore, Fekir [Cornet 7' (Doiop 78')], Aouar - Depay

Żółte kartki: Neymar, Veratti - Tousart, Aouar, Morel

Czerwone kartki: Kimpembe - Tousart (za drugą żółtą)