Wielkie zmiany w Eredivisie

Piłka nożna
Wielkie zmiany w Eredivisie
fot. PAP

O rewolucji w Eredivisie mówiło się już od dawna, ale wydaje się, że wreszcie wielkie plany zostaną wcielone w życie. Ajax, PSV i Feyeneoord zdaniem gazety AD porozumiały się w kwestii podzielenia co najmniej dziesięciu procent swoich dochodów z europejskich pucharów i przekazaniu pieniędzy reszcie klubów.

Oczywiście wielka trójka Eredivisie nie urządzi sobie promocji "ot tak", tylko ma konkretne żądania związane z przyszłym kształtem ligi holenderskiej. Warunkiem przekazania swoich pieniędzy zarobionych w europejskich pucharach, jest zdaniem AD zmniejszenie ligi z 18 do 16 zespołów. Bardzo ważny postulat Ajaxu, PSV i Feyenoordu dotyczy tego, by wszystkie drużyny grające w Eredivisie miały naturalną murawę, co teraz nie jest normą.

 

Dyrektor generalny Feyenoordu Rotterdam Jan de Jong jest zwolennikiem tego planu. - Jestem co do tego bardzo pozytywnie nastawiony - mówi de Jong. Wtórują mu włodarze pozostałych dwóch wielkich klubów. Ważny jest również fakt, że do planu pozytywnie nastawione są ekipy spoza wielkiej trójki. Nowe Eredivisie miałoby wejść w życie w 2021 roku.

 

Aktualnym mistrzem Holandii jest PSV Eindhoven, które jest również liderem po 8 kolejkach obecnego sezonu z 5 punktami przewagi nad Ajaksem. Tylko te dwa holenderskie kluby grają w tym sezonie w europejskich pucharach, obydwa występują w Lidze Mistrzów. Feyenoord skompromitował się w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy, przegrywając w dwumeczu z Trencinem 1:5.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie