Glik: Włosi byli lepszą drużyną

- Naprawdę niewiele brakowało, żebyśmy to my wyszli na prowadzenie. Szczerze nie zasłużylibyśmy na to. Byliśmy zdecydowanie gorsi przez cały mecz – podsumował porażkę z Włochami (0:1) Kamil Glik.

Marcin Lepa: Pierwsza połowa to była gra na przetrwanie w naszym wykonaniu. Włosi nie pozwolili nam wyprowadzać piłki.

Kamil Glik: Taka była ich taktyka. Na początku powinniśmy stracić przynajmniej dwie bramki, mieliśmy dużo szczęścia. Naprawdę niewiele brakowało, żebyśmy to my wyszli na prowadzenie, ale na to nie zasłużyliśmy. Włosi byli lepszą drużyną.

Boli fakt, że przy własnym kontrataku, nadziewamy się na kontrę, po której jest stały fragment gry dający bramkę?

Nie można tego tak rozpatrywać. Trzeba być zawsze skoncentrowanym, szczególnie w ostatnich minutach, gdy bronisz się przed stałym fragmentem gry. Mimo że zagraliśmy źle, to bramka w końcówce boli podwójnie.

Cała rozmowa z Kamilem Glikiem w załączonym materiale wideo.