Gorąca dyskusja w studiu Polsatu Sport. Smokowski: Czy nie lepiej byłoby spaść z Dywizji A?

Piłka nożna

- Czy nie lepiej byłoby spaść z Dywizji A? Jerze Brzęczek chciałby grać w piłkę, dłużej się przy niej utrzymywać. Łatwiej nam będzie to praktykować przeciwko rywalom z niższej półki - powiedział w przedmeczowym studio Tomasz Smokowski.

Przed meczem Polska - Włochy eksperci zgromadzeni w studio Polsatu Sport dyskutowali na temat szans Polaków na pozostanie w najwyższej dywizji rozgrywek. Smokowski zapytał swoich gości, czy spadek do Dywizji B Ligi Narodów nie wyszedłby reprezentacji na dobre? - Jerze Brzęczek chciałby grać w piłkę, dłużej się przy niej utrzymywać. Łatwiej nam będzie przeciwko rywalom z niższej półki – powiedział.

- Gorzej jak razem z nami spadną Niemcy i trafimy na nich w grupie – odpowiedział Artur Wichniarek. – Uważam, że zamiast wymieniać połowę składu co drugi mecz, powinnyśmy zdecydować jak chcemy grać. Zmiana klasy rywali nic nam nie da, jeśli nie popracujemy nad zgraniem drużyny – dodał były napastnik.

Do dyskusji dołączyli również eksperci ze studia w Chorzowie Bożydar Iwanow oraz Roman Kołtoń. - Przypomnijmy sobie pierwszą konferencję Jerzego Brzęczka i Zbigniewa Bońka. Prezes powiedział, że celem jest awans do mistrzostw Europy. Dla mnie spadek ligę niżej nie oznaczałby nic dobrego. Wartość rywali w najwyższej dywizji to radość dla naszych kibiców, a także piłkarzy - skomentował Kołtoń.

Dyskusja naszych ekspertów w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze