Ruch - Widzew: Prawie 10 tysięcy widzów obejrzy mecz przyjaźni

Piłka nożna
Ruch - Widzew: Prawie 10 tysięcy widzów obejrzy mecz przyjaźni
fot. CyfraSport

W sobotę 20 października dojdzie do spotkania, które w normalnych warunkach powinno zostać rozegrane na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Mimo tego, że Ruch Chorzów i Widzew Łódź są w II Lidze, to wciąż przyciągają jednak na stadiony rzesze kibiców. Mecz przyjaźni przy Cichej ma obejrzeć 9300 widzów.

Kibice obydwu zasłużonych dla polskiej piłki klubów od lat są zaprzyjaźnieni, dzięki czemu bez żadnych problemów będą mogli zasiąść obok siebie przy Cichej. Co prawda tylko kilkuset Widzewiaków zmieści się na sektorze gości, ale pozostali bez przeszkód będą mogli obejrzeć starcie na pozostałej części trybun. W Chorzowie spodziewanych jest około 3 tysięcy fanów Widzewa.

Mimo wszystko większość na stadionie Ruchu będą stanowić osoby wspierające zespół gospodarzy. Razem wzięci, kibice chorzowian i łodzian mają zapełnić w całości trybuny. - Z całą pewnością mogę powiedzieć, że stadion zostanie "sprzedany" w całości i stanie się to w terminie wcześniejszym niż sobota. Jeśli ktoś chce mieć gwarancję, że nabędzie bilet, powinien to uczynić już w środę - mówił we wtorek rzecznik Ruchu Witold Jajszczok.

Najlepszą frekwencją w II Lidze może pochwalić się Widzew, ale Ruch jest drugi jeśli chodzi o liczbę osób przychodzących na mecze. Zazwyczaj przy Cichej pojawia się około 4000 fanów gospodarzy. Tak było między innymi podczas rozgrywanego w środku tygodnia starcia ze Zniczem Pruszków. - Mając takie liczby nie odstawalibyśmy i w ekstraklasie - powiedział Jajszczok cytowany przez Dziennik Sport.

Początek meczu Ruch - Widzew w sobotę o 18:00.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie