Liga Mistrzów: Roma wygrała z CSKA. Dżeko strzelił już 5 goli

Piłkarze AS Roma wygrali z CSKA Moskwa 3:0 (2:0). Bohaterem miejscowych kibiców został Edin Dżeko, który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. To jego 4. i 5. gol w tej edycji LM. Po trzech meczach Roma jest liderem grupy G. Tak jak Real Madryt wygrała dwa razy.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już na początku spotkania. W 5. minucie Lorenzo Pellegrini próbował przelobować Ilję Pomazuna. Debiutujący w Lidze Mistrzów bramkarz w niegroźnej sytuacji popełnił błąd. Wybijając piłkę ze swojego pola karnego, podał ja wprost pod nogi zawodnika Romy. Pellegrini jednak uderzył zbyt wysoko i nie wykorzystał tej wyśmienitej okazji.

Po chwili mogło być 1:0 dla gości. Brawurowa indywidualna akcja Fiodora Chalova zakończyła sie jego strzałem z piętnastu metrów. Wielką klasę pokazał jednak Robin Olsen, który obronił potężne uderzenie rosyjskiego napastnika. W 11. minucie Szwed znów musiał wspiąć się na wyżyny umiejetnosci, po soczystym strzale Nikity Czernowa. Tym razem z prawej strony boiska. Piłkę lecącą tuż nad murawą bramkarz Romy wybił na rzut rożny.

Gospodarze mieli sporo problemów z pokonaniem skomasowanej obrony CSKA, Rosjanie grali z kontry i ich ataki były bardzo groźne. Rzymianie jednak dopięli swego w 30. minucie gry. Pellegrini pięknym podaniem zewnętrzną częścią stopy obsłużył Dżeko, a ten z pięciu metrów trafił do bramki. Drugi raz tej sztuki dokonał w 43. minucie. Podanie z głębi boiska przedłuzył Stephan El Shaarawy, a Dżeko posłał piłke po ziemi w dalszy róg bramki Olsena.

W drugiej połowie gospodarze poszli za ciosem. Już po pięciu minutach gry na 3:0 podwyższył Cengiz Ünder, a Turkowi, jak na tacy piłkę wyłożył... Dżeko.

Po trzech kolejkach rozgrywek LM AS Roma jest liderem grupy G. Ma sześć punktów, tak jak Real Madryt, z którym rzymianie przegrali w pierwszej serii spotkań.

W następnej kolejce AS Roma zagra w Moskwie z CSKA.

AS Roma - CSKA Moskwa 3:0 (2:0)

Bramki: Džeko 30, 43, Ünder 50

AS Roma: Olsen – Florenzi, Manolás, Fazio, Santon – De Rossi (81' Schick), N'Zonzi – Ünder (73' Kolarov), Pellegrini (68' Cristante), El Shaarawy – Džeko.

CSKA Moskwa: Pomazun – Mário Fernandes, Magnússon, Becao, Czernow (57' Chosonov), Nababkin – Obljakov (57' Dzagojew), Sigurdsson, I. Achmetov, Vlašić – Chalov.

Żółta kartka: Nababkin

Sędzia: Tasos Sidiropoulos (Grecja)