Austriacki serwis oe24.at poinformował, że stan zdrowia 69-latka pozwala na wypisanie go ze szpitala w Wiedniu, w ciągu najbliższych kilku dni. Lauda będzie jednak musiał codziennie przyjmować leki i odda się w ręce specjalistów, którzy przygotowali już program rehabilitacji na kolejne miesiące.

 

Były mistrz świata F1 trafił do szpitala trzy miesiące temu. W czasie wakacji na Ibizie, zachorował na grypę, która z czasem przerodziła się w ostre zapalenie płuc. Jego stan był zagrażający życiu. Lekarze jednoznacznie stwierdzili o konieczności przeszczepu, dzięki czemu Lauda przebywający w wiedeńskiej klinice od sierpnia w środę albo czwartek ją opuści.

 

Legendarny kierowca w swoim dorobku ma bardzo wiele sukcesów. W swojej karierze trzykrotnie wywalczył mistrzostwo świata w latach 1975, 1977, 1984. Łącznie wygrał 25 wyścigów, 54 razy stając na podium i 24 razy zdobywając Pole Position. Przed operacją Niki Lauda współpracował z Mercedesem, ale na jego powrót do padoku F1 możemy liczyć dopiero w przyszłym roku.