Liga Młodzieżowa UEFA: Lech jak Amica Wronki. Hertha o klasę lepsza

W meczu rewanżowym fazy play-off Ligi Młodzieżowej UEFA Lech Poznań przegrał z Herthą Berlin 2:3. Wynik 2:5 w dwumeczu oznacza koniec przygody z europejskimi pucharami młodzieżowej drużyny "Kolejorza".

Od początku młodzieżowy mistrz Niemiec zdominował gospodarzy. Lech pozwalał swoim rywalom na wiele, berlińczycy dłużej utrzymywali się przy piłce i ochoczo atakowali skrzydłami.

Po pierwszym kwadransie Hertha otworzyła wynik spotkania. Dennis Jastrzębski dośrodkował pod nogi Jessica Ngankama, którego pierwszy strzał obronił Bartosz Przybysz, ale przy dobitce bramkarz "Kolejorza" był bezradny.

Przewaga niemieckiej drużyny rosła z każdą minutą. Po raz kolejny dośrodkowanie z lewej strony zamienił na bramkę Ngankam, który w tym dwumeczu był istnym katem dla poznaniaków. Kameruńczyk strzelił aż trzy bramki w rywalizacji z "Kolejorzem".

W 43. minucie Michał Zimmer sfaulował Jastrzembskiego we własnym polu karnym. Sędzia nie wahał się i podyktował rzut karny. Chwilę później sam poszkodowany podszedł do jedenastki, ale jego strzał obronił Przybysz.

Po przerwie Hertha straciła przewagę, widać było w jej grze rozluźnienie. Młodzi piłkarze Lecha próbowali powalczyć o kontaktową bramkę. Ich starania przyniosły skutek, kiedy po podaniu w pole karne Oskara Nowaka, piłkę z najmniejszej odległości umieścił w siatce Hubert Sobol. Niestety radość Kolejorza trwała tylko chwilę, ponieważ Julian Albrecht podwyższył prowadzenie gości.

Do końca spotkania Hertha starała się o spokojne dowiezienie wyniku, jednak młodzi piłkarze z Poznania starali się odrobić straty licznymi kontratakami. Do końca meczu udało im się zdobyć tylko jedną bramkę po strzale Mateusza Skrzypczaka.

Porażka 2:5 w dwumeczu oznacza koniec przygody Lecha U-19 z Ligą Młodzieżową UEFA. Berlińczycy w następnej rundzie zmierzą się z azerską Gabalą.

Była to trzecia konfrontacja polskiej drużyny z Herthą Berlin. W 2000 roku w Pucharze UEFA odpadła Amica Wronki, natomiast w sezonie 2003/04 również w Pucharze UEFA Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski wywalczył awans.

Lech Poznań U-19 – Hertha Berlin U19 2:3 (0:2)
Bramki: Sobol 57, Skrzypczak 77 - Ngankam 16, 38, Albrecht 59

Lech: Bartosz Przybysz – Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor, Michał Zimmer – Eryk Kryg (61. Jakub Białczyk), Łukasz Norkowski - Oskar Nowak (61. Jakub Karbownik), Bartosy Bartkowiak (46. Paweł Tupaj), Kacper Janiak - Hubert Sobol (84. Bartłomiej Burman)

Hertha: Luis Klatte – Florian Baak, Panzu Ernesto, Elias Tamim (63. Tarik Gozusirin), Mateo Kastrati – Florian Kebs, Julian Albrecht (63. Justin Weber), Jonas Michelbrink (80. Max-Marius Nerlich) – Miralem Ramić, Jessic Ngankam (46. Ruwen Werthmuller), Dennis Jastrzembski (63. Maximilian Gurschke)

Żółte kartki: Sobol, Janiak, Skrzypczak - Ngankam