MŚ w zapasach: Polak powalczy o medal

Sporty walki
MŚ w zapasach: Polak powalczy o medal
fot. PAP

Z trójki polskich zawodników, którzy wystąpili w piątek w Budapeszcie w zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym, w turnieju pozostał tylko Geworg Sahakjan (Cartusia Kartuzy) w wadze 67 kg.

W sobotę powalczy o brązowy medal. Pozą burtą znaleźli się debiutanci - Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom) w kategorii 60 kg oraz Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) w 87 kg.

 

"Dobrze się zaczęło, a źle skończyło. Sahakjan wyjdzie do walki o brązowy medal. Przegrał z dwukrotnym mistrzem świata i złotym medalistą olimpijskim Stefankiem. Walka mogła się inaczej potoczyć. Piątek i Michalik wygrali pierwsze pojedynki. Cenne było zwycięstwo tego drugiego z doświadczonym Szwedem Bergiem. Niestety obaj przegrali walki, z tej samej pozycji, będąc w ataku w parterze. Piątkowi można to wybaczyć, ale Michalik nie powinien popełnić takiego błędu" - powiedział PAP mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku Ryszard Wolny.

 

Rozgoryczony decyzjami sędziów w pojedynku półfinałowym Geworga Sahakjana był trener kadry narodowej juniorów w stylu klasycznym Edward Barsegjan.

 

"Popatrz na skład sędziowski. Musisz być na to gotowy, że jako pierwszy pójdziesz do parteru - ostrzegałem przed walką Geworga. Wszyscy uważamy, że należały mu się dwa punkty. Stefanek nie jest zasłużonym zwycięzcą" - powiedział Barsegjan.

 

Piątkowe mecze o medale w towarzystwie prezydenta United World Wrestling Serba Nenada Lalovica obserwował przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Niemiec Thomas Bach, który cieszył się ze złotego medalu rodaka Franka Staeblera, który w finale wagi 72 kg zwyciężył reprezentanta gospodarzy Balinta Korpasiego 2:1.

 

W sobotę, w przedostatnim dniu mistrzostw świata, do rywalizacji przystąpią: Iwan Nylypiuk (AZS AWF Warszawa) w wadze 77 kg, Marcin Olejniczak (Sobieski Poznań) w 97 oraz Rafał Krajewski (SSA Legia 1926 Warszawa) w najcięższej kategorii 130 kg.

 

Wyniki piątkowych pojedynków o medale:

 

waga 55 kg

 

o złoty

Żolaman Szarszenbekow (Kirgistan) - Eldaniz Azizli (Azerbejdżan) 10:0

 

o brązowy
Ekrem Oztuerk (Turcja) - Norarj Hachojan (Armenia) łopatki
Nugzari Curcumia (Gruzja) - Liguo Cao (Chiny) 11:0

 

waga 63 kg

 

o złoty
Stepan Marjanjan (Rosja) - Elmurat Tasmuradow (Uzbekistan) 6:3

 

o brązowy
Lenur Temirow (Ukraina) - Erbatu Tuo (Chiny) 3:1
Rahman Bilici (Turcja) - Hassan Mohamed (Egipt) 6:1

 

waga 72 kg

 

o złoty
Frank Staebler (Niemcy) - Balint Korpasi (Węgry) 2:1

 

o brązowy
Aik Mnacakanjan (Bułgaria) - Tarek Benaissa (Algieria) 9:0
Rasul Czunajew (Azerbejdżan) - Abujazid Mancygow (Rosja) 4:3

 

waga 82 kg

 

o złoty
Peter Bacsi (Węgry) - Emrah Kus (Turcja) 4:3

 

o brązowy
Wiktar Sasunouski (Białoruś) - Atabek Azisbekow (Kirgistan) 5:1
Maksim Manukjan (Armenia) - Saeid Abdvali (Iran) 4:1

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze