Gdyby jednak sugerować się klasyfikacją punktową, to zdecydowanym faworytem do zwycięstwa są gospodarze, którzy plasują się na wysokim piątym miejscu ze stratą zaledwie czterech oczek do drugiej Sandecji Nowy Sącz. To sprawia, że ewentualny triumf jastrzębian może zbliżyć ich do czołowych lokat. W poprzedniej kolejce GKS pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.

 

O wiele gorzej spisuje się oddalony o niespełna 50 kilometrów GKS Tychy, który znajduje się dopiero na czternastym miejscu, z minimalną przewagą nad strefą spadkową. W minionej serii gier podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zremisowali u siebie bezbramkowo z Rakowem Częstochowa, co może napawać optymizmem przed niedzielną konfrontacją.

 

Z drugiej strony, tyszanie fatalnie spisują się w tym sezonie na wyjazdach, bowiem wespół z Odrą Opole są jedynymi drużynami, które jeszcze nie zainkasowały zwycięstwa poza swoim obiektem. GKS w siedmiu takich meczach zanotował cztery remisy i poniósł trzy porażki. Przyjezdni mają ostatnio nie tylko problem z graniem na obcnych stadionach, ale również u siebie, bowiem na ligowy triumf czekają już od siedmiu kolejek. Ostatni raz tyska ekipa schodziła z boiska z trzema punktami prawie dwa miesiące temu - 1 września, pokonując Wartę Poznań 1:0. Do tego należy dodać niespodziewane odpadnięcie w Pucharze Polski z niżej notowaną Legionovią Legionowo. Czy remedium na całe zło będzie wygrana w derbach?

 

Jastrzębianie są odmiennego zdania, ponieważ pragną poprawić swój bilans domowych starć, który jest bardzo... wyrównany. Team z ul. Harcerskiej w dziewięciu konfrontacjach trzykrotnie wygrywał, trzykrotnie remisował i trzykrotnie przegrywał, a bilans bramek wynosi 10:10. Ciężko zatem przewidzieć jakie oblicze zaprezentują tym razem podopieczni Jarosława Skrobacza. Który GKS lepiej wytrzyma otoczkę derbowej rywalizacji?

 

Transmisja meczu GKS 1962 Jastrzębie - GKS Tychy od godz. 17:30 w Polsacie Sport.