Drużyna Boruca w ćwierćfinale Pucharu Ligi

Piłkarze Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, wygrali u siebie z występującym na zapleczu ekstraklasy Norwich City 2:1 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi w Anglii.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po trafieniu Juniora Stanislasa. W 70. minucie wyrównał Onel Hernandez, a trzy minuty później zwycięskiego gola strzelił Steve Cook.

Oprócz Bournemouth, awans wywalczyła drużyna z trzeciego poziomu rozgrywek - Burton Albion, eliminując na własnym boisku Nottingham Forest 3:2.

We wtorek miał być ponadto rozegrany mecz drużyn ekstraklasowych Leicester - Southampton, ale z powodu tragicznej śmierci właściciela klubu gospodarzy Vichaia Srivaddhanaprabhy w sobotniej katastrofie helikoptera przeniesiono go na inny termin.

Trofeum broni Manchester City, który w czwartek zmierzy się z Fulham.