LSK: ŁKS Commercecon Łódź znów mierzy wysoko

Siatkówka
LSK: ŁKS Commercecon Łódź znów mierzy wysoko
fot. Cyfrasport

Wicemistrzostwo Polski nie zaspokoiło ambicji siatkarek ŁKS Commercecon Łódź. W nowym sezonie łodzianki znów mierzą w czołowe lokaty. – Chcemy być w strefie medalowej. Taki jest nasz cel – przyznała przed startem ligi środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

ŁKS był największą rewelacją minionych rozgrywek ekstraklasy. Rozpędzony zespół, który jeszcze niedawno występował w niższych ligach, dopiero w finale mistrzostw Polski zatrzymał Chemik Police. Srebrnym medalem ełkaesianki nawiązały do największych sukcesów zasłużonego dla kobiecej siatkówki klubu.

 

"Przed rokiem trochę po cichu marzyliśmy o dostaniu się na podium. Nie mówiliśmy o tym głośno, bo z pokorą podchodziliśmy do ligowej rywalizacji. To się nie zmieniło, ale sukces jest pewnym zobowiązaniem. Dlatego teraz nie ma co ukrywać: znów mierzymy wysoko, naszym celem jest pierwsza czwórka i walka o medale" – zapowiedział w rozmowie z PAP prezes ŁKS Hubert Hoffman.

 

W jego opinii przebudowana w przerwie między rozgrywkami drużyna nie jest słabsza od tej, która wywalczyła wicemistrzostwo.

 

Mimo sukcesu, w kadrze ŁKS zaszło bowiem kilka istotnych zmian. Do Łodzi trafiły m.in. reprezentacyjna atakująca Monika Bociek (ostatnio Muszynianka Muszyna) oraz środkowa Klaudia Algierska (Legionovia), amerykańska rozgrywająca Valerie Nichol (Impel Wrocław) i występująca na tej samej pozycji doświadczona Marta Wójcik (Budowlani Toruń), przyjmujące: Aleksandra Wójcik (Muszynianka) i Daria Szczyrba (Trefl Sopot) oraz libero Anna Korabiec (Legionovia).

 

Nowe zawodniczki zastąpiły m.in. Katarzynę Sielicką, która zakończyła karierę oraz Izabelę Kowalińską, Czeszkę Lucie Muhlsteinovą, Dominikę Mras, Amerykankę Deję McClendon i Małgorzatę Skorupę.

 

"Mamy młodszy skład, ale wydaje się, że jest on porównywalny do tego z ubiegłego roku. Uważam, że udało nam się dobrze zbilansować zespół zarówno pod względem umiejętności, jak i charakteru oraz wieku. Monika Bociek i Klaudia Algierska wyróżniają się w reprezentacji. W kadrze występuje też bardziej doświadczona Zuza Efimienko, a powoływana do niej była Ola Wójcik" – zaznaczył szef ŁKS.

 

Wydaje się jednak, że największym sukcesem działaczy łódzkiego klubu było przedłużenie kontraktu z Brazylijką Regiane Bidias. 32-letnia przyjmująca po udanym sezonie w barwach ŁKS miała bowiem wiele zagranicznych ofert. "Przekonaliśmy ją do zostania w Łodzi, co nie było łatwe. Zabiegaliśmy jednak o to, bo Regiane to ogromna wartość naszego zespołu" – przyznał Hoffman.

 

Drużynę, w której pozostały również Krystyna Strasz, Ewa Kwiatkowska i Agata Wawrzyńczyk nadal będzie prowadził słowacki trener Michał Masek. Szkoleniowiec zaznaczył, że przed startem ligowych rozgrywek woli ostrożnie oceniać szansę swoich podopiecznych. "Mamy swoją filozofię, którą jest pokora i praca od meczu do meczu. Chcemy, jak najlepiej przygotować się na każdego przeciwnika. Jeżeli będziemy robić dobrą robotę na treningach, to wyniki i sukcesy przyjdą same" – tłumaczył Słowak.

 

W klubie podkreślają, że mimo zmian drużynę znów ma cechować charakter i walka o każdy punkt.

 

"Będziemy walczyć i starać się z całych sił, bo mamy dla kogo grać. Nasi kibice są wspaniali. Życzę nam żebyśmy były zdrowe, bo liga w tym sezonie będzie mocniejsza i czeka nas wiele wyzwań. Grania będzie naprawdę dużo, ale będziemy walczyły na tyle, na ile się da. Mam nadzieję, że znajdziemy się co najmniej w strefie medalowej. Taki jest nasz cel" – zapewniła Efimienko.

 

ŁKS Commercecon nowe rozgrywki zainauguruje sobotnim meczem przed własną publicznością z Pałacem Bydgoszcz.

 

ŁKS Commercecon Łódź 2018/19:

 

[1] Valerie Nichol (USA, 1994 – rozgrywająca)
[2] Ewa Kwiatkowska (Polska , 1986 – środkowa)
[5] Regiane Bidias (Brazylia, 1986 – przyjmująca)
[6] Aleksandra Wójcik (Polska, 1994 – przyjmująca)
[7] Daria Szczyrba (Polska, 1998 – przyjmująca)
[8] Agata Wawrzyńczyk (Polska, 1992 – przyjmująca/atakująca)
[10] Klaudia Gajewska (Polska, 1989 – środkowa)
[11] Anna Korabiec (Polska, 1995 – libero)
[12] Monika Bociek  (Polska, 1996 – atakująca)
[13] Krystyna Strasz (Polska, 1987 – libero)
[15] Klaudia Alagierska (Polska, 1996 – środkowa)
[16] Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Polska, 1989 – środkowa)
[17] Marta Wójcik (Polska, 1982 – rozgrywająca).

 

Trener: Michal Masek (Słowacja), II trener: Bartłomiej Bartodziejski.

Terminarz 1. kolejki LSK:

2018-11-02: Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź (piątek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-11-03: ŁKS Comercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 17.00)
2018-11-03: E.Leclerc Radomka Radom – Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2018-11-03: Energa MKS Kalisz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała (sobota, godzina 18.30)
2018-11-04: Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Św. (niedziela, godzina 15.00)
2018-11-05: DPD Legionovia Legionowo - Chemik Police (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze