LSK: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – to już nie są złote lata

Siatkówka
LSK: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – to już nie są złote lata
fot.

Nowy trener i siedem nowych zawodniczek – takie zmiany zaszły w zespole siatkarek BKS Profi Credit Bielsko-Biała przed sezonem 2018/19 w Lidze Siatkówki Kobiet. W dużej mierze jest to efekt sytuacji finansowej. – To już nie są złote lata – powiedział o stanie finansów prezes klubu Andrzej Pyć.

Nie znaczy to jednak, że klub bankrutuje, ale musi "oglądać" każdą złotówkę. Jak podkreślił sternik BKS, sytuację ratuje wsparcie władz Bielska-Białej, na czele z prezydentem miasta Jackiem Krywultem. Co prawda niedługo zakończy on kadencję (nie kandyduje ponownie), ale obaj kandydaci walczący w drugiej turze wyborów prezydenckich są przychylnie nastawieni do sprawy wsparcia klubów sportowych.

 

Nowymi siatkarkami w drużynie są: Czeszka Nina Herelova (środkowa), Magda Jagodzińska (atakująca), Dominika Kozyra (przyjmująca), Marta Krajewska (rozgrywająca), Klaudia Kubacka (libero) i Marta Wellna (przyjmująca) oraz była reprezentantka kraju Paulina Maj-Erwardt (libero). Dla tej ostatniej to powrót do BKS po 10 latach, w tym właśnie klubie rozpoczynała swoją karierę na boiskach ekstraklasy.

 

Opiekunem zespołu został Bartłomiej Piekarczyk, który poprzednio pełnił funkcję drugiego szkoleniowca. W nadchodzącym sezonie pomagać mu będzie m.in. Mariusz Gaca, były zawodnik ekstraklasowego BBTS Bielsko-Biała.

 

Pod koniec kwietnia klub ogłosił, że funkcji trenera nie będzie pełnić Tore Aleksandersen. Według tej informacji, decyzja została podjęta wspólnie, przez władze BKS i samego zainteresowanego. Norweski szkoleniowiec pracę z zespołem rozpoczął w grudniu 2016. W połowie marca 2017 r. ogłoszono, że podpisał nowy, trzyletni kontrakt. Jednak nie dane mu było wypełnić go do końca.

 

Piekarczyk ostrożnie wypowiedział się o tym, na co stać jego podopieczne: "Tego dowiemy się po sezonie. Na końcowy wynik zawsze składa się wiele czynników. Na razie będziemy się skupiać na dobrej pracy, a jej rezultat, wierzę, że będzie pozytywny i sprawi wiele radości naszym kibicom" - powiedział cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

 

Podobnie na ten temat wypowiedział się dla PAP prezes klubu: "Naszą ambicją jest, aby zespół grał jak najlepiej i aby zawodniczki podnosiły swoje umiejętności. Sezon pokaże, na czym skończymy, oby nie było gorzej, jak w minionym".

 

W poprzednim sezonie zespół zajął siódme miejsce.

 

W drużynie pozostały m.in. reprezentantka Polski rozgrywająca Julia Nowicka oraz przyjmująca Olivia Różański. Szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji 13 siatkarek.

 

Po zakończeniu minionego sezonu, kapitan zespołu Aleksandra Jagieło ogłosiła zakończenie kariery. Została dyrektorem sportowym klubu, a w drużynie jej funkcję przejęła Katarzyna Konieczna.

 

W trakcie przygotowań do rozgrywek bielszczanki wzięły udział w turnieju Goleniów Cup oraz międzynarodowych zawodach w Poczdamie. W obu zajęły drugie miejsce. Wyniki spotkań - Goleniów Cup: BKS - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3, BKS - Energa MKS Kalisz 3:1, BKS - Volley Wrocław 3:0; zawody w Poczdamie: SC Potsdam - BKS 1:3, BKS - GEN-I Volley 1:3, BKS - Turk Hava Yollari 3:1. Rozegrały też sparingi: z E.Leclerc Radomką Radom 3:1 oraz DPD Legionovią Legionowo 3:2.

 

W pierwszym meczu nowego sezonu siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała zmierzą się na wyjeździe z Energa MKS Kalisz.

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2018/19:

 

[1] Marta Wellna (Polska, 1988 – przyjmująca)
[2] Julia Nowicka (Polska, 1998 – rozgrywająca)
[3] Olivia Różański (Polska, 1997 – przyjmująca)
[4] Marta Krajewska (Polska, 1998 – rozgrywająca)
[5] Klaudia Kubacka (Polska, 2001 – libero)
[6] Katarzyna Konieczna (Polska, 1985 – atakująca)
[7] Kornelia Moskwa (Polska, 1996 – środkowa)
[9] Nina Herelova (Słowacja, 1993 – środkowa)
[10] Dominika Kozyra (Polska, 1999 – przyjmująca)
[11] Paulina Maj-Erwardt (Polska, 1987 – libero)
[12] Magdalena Jagodzińska (Polska, 1989 – atakująca)
[13] Martyna Świrad (Polska, 1998 – środkowa)
[16] Emilia Mucha (Polska, 1993 – przyjmująca).

 

Trener: Bartłomiej Piekarczyk (Polska), drugi trener: Mariusz Gaca (Polska).   

 

Terminarz 1. kolejki LSK:

 

2018-11-02: Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź (piątek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport News)
2018-11-03: ŁKS Comercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz (sobota, godzina 17.00)
2018-11-03: E.Leclerc Radomka Radom – Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2018-11-03: Energa MKS Kalisz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała (sobota, godzina 18.30)
2018-11-04: Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Św. (niedziela, godzina 15.00)
2018-11-05: DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police (poniedziałek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).

 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze