Platini o Złotej Piłce: Wybór łatwy, na nagrodę zasłużył francuski obrońca

Piłka nożna
Platini o Złotej Piłce: Wybór łatwy, na nagrodę zasłużył francuski obrońca
fot. PAP

Były prezydent UEFA Michel Platini uważa, że wybór laureata Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika roku "nigdy nie był tak łatwy", ponieważ jedynym piłkarzem, który zwyciężył w Lidze Mistrzów i wywalczył mistrzostwo świata był Raphael Varane.

"Varane jest wspaniałym piłkarzem. Wyniki to jedyna rzecz obiektywna, reszta jest subiektywna. Jedyny, który wygrał wszystko to Raphael Varane" - podkreślił Platini, trzykrotny laureat tej prestiżowej nagrody magazynu "France Football" (1983, 1984, 1985).

 

"Nie zapominajmy, że w 2006 roku obrońca (Włoch Fabio Cannavaro) zdobył Złotą Piłkę" - przypomniał Platini.

 

25-letni Varane wygrał w maju z Realem Madryt Ligę Mistrzów, a dwa miesiące później triumfował z reprezentacją Francji w mistrzostwach świata w Rosji. Występuje jednak na niewdzięcznej z punktu widzenia zainteresowania mediów pozycji środkowego obrońcy, a ostatnio leczy kontuzję.

 

Faworytem plebiscytu "France Football" jest jego kolega klubowy Chorwat Luka Modrić. Zwycięzca Ligi Mistrzów i srebrny medalista rosyjskiego mundialu został już wybrany piłkarzem 2018 roku przez UEFA i FIFA.

 

"France Football" przyznaje Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego gracza Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty znów prowadzone są oddzielnie. Francuski magazyn wybiera najlepszego piłkarza grającego w Europie.

 

W 2017 roku Złotą Piłkę otrzymał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. To był jego piąty triumf. Wcześniej uhonorowano go za 2008, 2013, 2014 i 2016 rok.

 

Finałowa gala odbędzie się 3 grudnia w Paryżu.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie