Bayern zorganizuje kolejny finał Ligi Mistrzów?

Piłka nożna
Bayern zorganizuje kolejny finał Ligi Mistrzów?
fot. PAP

Bayern Monachium jest kolejny rok w gronie faworytów do końcowego triumfu w Lidze Mistrzów, tymczasem stolica Bawarii ubiega się o organizację finału w 2021 roku.

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów to zawsze wielkie święto dla kibiców i miasta, w którym jest organizowane. Monachium było świadkiem tego wielkiego wydarzenia już trzykrotnie - w 1993, 1997 i 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że finał elitarnych rozgrywek będzie miał miejsce w stolicy Bawarii także w 2021 roku.
 
Karl-Heinz Rummenigge, a więc dyrektor generalny mistrza Niemiec podał do wiadomości, że Allianz Arena zgłasza oficjalną kandydaturę. Okazuje się, że restrykcje UEFA są w tym względzie bardzo precyzyjne i tylko najnowocześniejsze obiekty są w stanie im sprostać.
 
W tym sezonie gospodarzem finału LM będzie stadion położony w Madrycie, Wanda Metropolitano. Sezon 2019/2020 zwieńczy z kolei spotkanie w Stambule.
 
UEFA na kandydatury czekać będzie do 15 lutego przyszłego roku, a gospodarz ujawniony zostanie tuż przed finałem obecnej edycji.
 
Innym kandydatem jest Sankt Petersburg.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze