Problem Kurzawy we Francji! Język na drodze do gry

Piłka nożna
Problem Kurzawy we Francji! Język na drodze do gry
fot. Cyfrasport

Rafał Kurzawa od czasu przeprowadzki do SC Amiens nie potrafi zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Dziennik L'Equipe informuje, że Polak ma bardzo duże problemy z komunikacją. Polak ze względu na brak znajomości języków obcych nie potrafi w odpowiedni sposób porozumieć się z klubowymi kolegami.

Kurzawa do Amiens trafił na zasadzie wolnego transferu w sierpniu 2018 roku. Wcześniej występował w Górniku Zabrze będąc czołowym skrzydłowym Ekstraklasy. Od czasu przenosin do Francji nie może liczyć na regularną grę w zespole. Do tej pory spędził na zielonej murawie dokładnie 200 minut. W siedmiu meczach strzelił jednego gola i nie zaliczył żadnej asysty. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w Polsce miał ich na swoim koncie aż 22.

Problem z regularną grą nie jest jedynym, z którym zmaga się reprezentant Polski. Jak informują dziennikarze L'Equipe, szkoleniowiec Amiens Christophe Pelissier przeprowadza przed meczami dwie odprawy z piłkarzami. Jedna skierowana jest do grupy obcojęzycznej, w skład której wchodzą mówiący po angielsku oraz hiszpańsku. Druga zaś do francuskich zawodników. Jest jednak jeszcze trzecia, jednoosobowa grupa. Należy do niej tylko... Kurzawa. W niektórych przypadkach klub korzysta z usług tłumacza. Dziennik zaznacza, że Polak jest samotnikiem w drużynie - odzywa się mało zarówno na boisku, jak i poza nim.

 


Zespół Amiens to mieszanina piłkarzy z całego świata. Poza Francuzami grają tam przedstawiciele Beninu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Mali, Szwecji, Republiki Południowej Afryki, Maroka, Brazylii, Kolumbii, Senegalu, Nigru, Iranu, Algierii oraz Polak. Oczywiście kilku z nich posiada francuskie paszporty i bez problemu włada lokalnym językiem. Pozostali mają swoje sposoby na zrozumienie trenera. W komunikacji wykorzystywani są również dwaj piłkarze Prince-Desir Gouano i Eddy Gnahore, którzy pomagają w tłumaczeniu na język włoski.

 

Koniec końców, pozostaje tylko problem z Kurzawą...

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze