Bolt zagra w reprezentacji Jamajki? Prezes federacji zabrał głos

Piłka nożna
Bolt zagra w reprezentacji Jamajki? Prezes federacji zabrał głos
fot. PAP

Usain Bolt chce rozpocząć profesjonalną karierę piłkarza. Jamajczyk szuka klubu, który byłby w stanie zaoferować mu kontrakt. Tymczasem pojawiła się szansa na grę w reprezentacji narodowej. Głos zabrał sam prezes jamajskiej federacji.

Bolt jest obecnie wolnym agentem, który poszukuje profesjonalnego klubu. Ostatnie miesiące spędził na okresie próbnym w australijskim Central Coast Mariners. 32-letni sprinter zagrał tam w kilku sparingach, strzelił nawet dwa gole, jednak nie dostał oferty związania się z klubem na stałe. Jamajczyk miał zbyt duże żądania finansowe. Odrzucił on także ofertę mistrza Malty FC Valletta.

W międzyczasie pojawiła się możliwość gry dla kadry Jamajki. Prezes jamajskiej federacji piłkarskiej Michael Ricketts uważa, że pomysł ma szansę powodzenia, jeśli sam zainteresowany znajdzie klub, najlepiej w swoim kraju.

- Jestem trochę rozczarowany, że Usain nie związał się z żadnym jamajskim klubem. To dałoby nam szansę częstego oglądania go – powiedział prezes.

- Jeśli udowodni, że jest w formie na pewno dostanie powołanie do reprezentacji. Na razie obserwujemy jego rozwój. Od decyzji personalnych jest selekcjoner, ale nie ukrywam, że chcielibyśmy go zobaczyć w prawdziwym meczu na odpowiednim poziomie – dodał prezes.

Ricketts jest zdania, że Bolt mógłby być świetnym uzupełnieniem kadry, jeśli podtrzyma swoją formę z ostatnich miesięcy.

- Wyjątkowość Bolta zawarta jest w jego szybkości. Jeśli doda do tego umiejętności techniczne, byłby świetnym wzmocnieniem reprezentacji. Zawodnicy nie mieliby żadnego problemu z zaakceptowaniem takiej gwiazdy w swoich szeregach. Rozmawiałem z kilkoma z nich i wszyscy są podekscytowani możliwością współpracy z Usainem – zakończył Michael Ricketts.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze