Vieri: Dzisiejszy napastnik potrzebuje tylko Instagrama

Piłka nożna
Vieri: Dzisiejszy napastnik potrzebuje tylko Instagrama
fot. PAP

Były świetny napastnik reprezentacji Włoch oraz takich klubów jak Juventus i Inter Mediolan, Christian Vieri skrytykował postawę swoich młodszych kolegów, sugerując, że w dzisiejszych czasach piłkarzom do szczęścia potrzebne są tylko media społecznościowe.

Starszemu pokoleniu kibiców piłkarskich nie trzeba przypominać sylwetki Christiana Vieriego, który w latach '90 oraz na przełomie wieków był jednym z najlepszych napastników na świecie. W swojej karierze reprezentował m.in. Juventus, Atletico Madryt, Lazio, Inter Mediolan, AC Milan i AS Monaco, łącznie zdobywając ponad 200 bramek. Do tego należy dodać 23 trafienia w 43 spotkaniach w barwach reprezentacji Włoch.

 

- Moje pokolenie było zupełnie inne od tego, które jest teraz. W dzisiejszych czasach, aby zostać dobrym i znanym napastnikiem, wystarczy mieć konto na Instagramie. Nie musisz już strzelać 30 goli, ani regularnie trafiać do siatki w każdą niedzielę - powiedział Vieri.

 

- Kiedyś jak nie strzeliłeś gola, zamykałeś się w pokoju i następnego dnia wracałeś na boisko, aby poprawić błędy, które popełniłeś. Teraz tego nie ma. Byliśmy chorzy na punkcie zdobywania bramek, całe moje pokolenie, zwłaszcza napastnicy. Byliśmy chorzy na punkcie goli - rzekł 45-latek.

 

Vieri dla Interu Mediolan zdobył ponad 120 bramek, ale lada moment może pod tym względem wyprzedzić go Mauro Icardi, który obecnie na liczniku ma 115 trafień. - Icardi? Bardzo się od siebie różnimy. Ja chciałem walczyć z każdym na boisku. Strzeliłem ponad 140 goli w Serie A i mniej więcej pamiętam je wszystkie, a nawet sytuacje, które zmarnowałem - zdradził.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze