Milan uratował trzy punkty w 97. minucie!

AC Milan dopiero w 97. minucie meczu z Udinese zapewnił sobie wygraną 1:0. Trzy punkty dała bramka Alessio Romagnoliego, której sędzia początkowo nie uznał. Po chwili zmienił jednak decyzję, a piłkarze z Mediolanu mogli cieszyć się z triumfu na trudnym terenie.

Milan po dwóch bardzo trudnych, ale wygranych spotkaniach na San Siro, z Genoą oraz Sampdorią wskoczył na piąte miejsce w tabeli Serie A. Ewentualna wygrana z Udinese zapewniłaby piłkarzom z Mediolanu zrównanie się punktami z Lazio. Udine w ostatnich pięciu ligowych starciach przegrało cztery razy, a jeden mecz zremisowało. To powodowało, że Milan mógł się czuć faworytem tego spotkania. Łukasz Teodorczyk nie znalazł się w kadrze meczowej, gdyż cały czas dochodzi do siebie po zabiegu usunięcia przepukliny.

Pierwsza połowa była jednak dość wyrównana. Lepsze okazje miał Milan, ale żadnej z nich nie potrafił zamienić na bramkę. Na nieszczęście podopiecznych Gennaro Gattuso już w 35. minucie boisko musiał opuścić Gonzalo Higuain, który doznał kontuzji. Skomplikowało to nieco plany gościom. W drugiej połowie swoje szanse mieli m. in. Suso oraz Patrick Cutrone, ale bramka Juana Musso była jak zaczarowana. Milan bił głową w mur. W 95. minucie Bram Nuytinck otrzymał czerwoną kartkę za brzydki faul.

Gdy wydawało się, że nic ciekawego się już nie wydarzy, gola strzelił Alessio Romagnoli. Sędzia bramki nie uznał i pokazał strzelcowi żółtą kartkę. Po chwili jednak... zmienił zdanie i Milan mógł zapisać na swoim koncie trzy punkty. Spotkanie w związku z zamieszaniem i ogromnymi emocjami trwało do 101 minuty. Co ciekawe Romagnoli uratował zwycięstwo w swojej drużyny w doliczonym czasie gry drugi raz z rzędu. Podobnie było 31 października w spotkaniu z Genoą.