PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom w Zawierciu

Siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie przegrali 0:3 z Cerrad Czarnymi Radom w meczu 5. kolejki PlusLigi. Spotkanie było pokazem siły podopiecznych trenera Robert Prygla, którzy pewnie wygrali na trudnym terenie.

Premierowa odsłona miała bardzo jednostronny przebieg. Radomianie przeważali w każdym elemencie, ale kluczem do zbudowania przewagi była zagrywka. Trzy asy posłali już w pierwszym fragmencie seta: Wojciecha Żalińskiego (2:2), Norberta Hubera (3:5) oraz Maksima Żygałowa (4:8), a w dalszej jego części różnorodne zagrywki sprawiały rywalom sporo kłopotów i pozwoliły budować dystans. Do tego doszła mała ilość błędów własnych i słabość rywali. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (12:22). Seta zakończył skuteczny atak Tomasza Fornala (13:25).

Druga partia była już bardziej wyrównana. Co prawda Żaliński znów popisał się na początku punktową zagrywką (1:4), ale tym razem radomianie nie zdołali aż tak bardzo odskoczyć rywalom. Set toczył się przy minimalnej przewadze gości (9:11, 15:17), ale już przy lepszej postawie zawiercian, którzy zdołali odrobić straty (18:18). Kluczowe akcje padły łupem gości. Piłkę setową wywalczył Żygałow (22:24), w następnej akcji Kamil Semeniuk przedłużył nadzieje miejscowych, ale zepsuta zagrywka tego zawodnika zakończyła seta (23:25).

Set numer trzy zaczął się od przewagi gospodarzy, którzy po asie serwisowym Krzysztofa Rejno prowadzili 8:5. Siatkarze z Radomia błyskawicznie jednak odrobili straty (8:8) i szybko odzyskali inicjatywę (11:14, 16:20). Przy kilkupunktowej różnicy gospodarze nie byli już w stanie zatrzymać koncertowo grających radomian. Żaliński wywalczył piłkę meczową (18:24), a Żygałow skutecznym atakiem zamknął mecz (19:25).

Najwięcej punktów: Mateusz Malinowski (8), Marcin Waliński (8) – Aluron Virtu Warta; Maksym Żygałow (19), Wojciech Żaliński (13), Tomasz Fornal (10) – Cerrad Czarni. Gospodarze byli słabsi od rywali w każdym elemencie: ataku (35–43), zagrywce (1–5) oraz bloku (2–9). MVP: Maksym Żygałow.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 23:25, 19:25)

Aluron Virtu Warta: Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Marcin Waliński – Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Marcin Kania, Krzysztof Rejno, Michał Żuk.
Cerrad Czarni: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Alen Pajenk, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński, Maksym Żygałow – Michał Ruciak (libero) oraz Kacper Wasilewski.