PlusLiga: Trefl Gdańsk lepszy od Chemika Bydgoszcz

W meczu 5. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk wygrali z Chemikiem Bydgoszcz 3:1. Po wyrównanej grze podopieczni trenera Andrei Anastasiego odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Lepiej rozpoczęli to spotkanie siatkarze z Bydgoszczy – po asie serwisowym Raphaela Margarido gospodarze przegrywali 1:4. Później przyjezdni jeszcze powiększyli dystans (6:10, 8:14), a po kolejnej punktowej zagrywce, tym razem w wykonaniu Nikoli Kovacevicia było 12:18. Popełniający sporo błędów gdańszczanie zebrali się jeszcze do walki i złapali kontakt po ataku Macieja Muzaja (21:22). Kluczowe akcje padły jednak łupem bydgoszczan, a wynik ustalił przestrzelony atak Muzaja (23:25).

W drugim secie, po wyrównanym początku (7:7), przewagę zaczęli budować siatkarze z Gdańska (10:7, 15:11). Skuteczna gra Nikoli Mijailovicia i Muzaja, przy słabszej postawie podopiecznych Jakuba Bednaruka, sprawiły, że gospodarze szybko uzyskali bezpieczną przewagę. W końcówce kontrolowali sytuację i pewnie wygrali 25:17.

Trzecia odsłona była bardziej zacięta od poprzednich. Do stanu 15:15 obie ekipy grały punkt za punkt, później skuteczne ataki Mijailovicia dały przewagę Treflowi (18:15), ale na krótko – po chwili było już 18:18. W końcówce prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i set zakończyła walka na przewagi. W niej dwa błędy popełnili bydgoszczanie – najpierw środkowy Maksim Marozau przełożył dłonie na stronę rywali (weryfikacja tej akcji wzbudziła sporo dyskusji), a następnie Bartosz Filipak przestrzelił atak (26:24).

Początek czwartego seta to nadal gra punkt za punkt. W środkowej części inicjatywę przejęli gdańszczanie, a duża w tym zasługa dobrych zagrywek Muzaja (13:13, 15:13) i Rubena Schotta (17:14). Tej przewagi gospodarze już nie roztrwonili. Piłkę meczową wywalczył atakiem blok-antenka Schott (24:20), a spotkanie zakończył Piotr Nowakowski (25:21).

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (19), Nikola Mijailovic (17), Ruben Schott (14) – Trefl; Bartosz Filipiak (21), Bartłomiej Lipiński (11) – Chemik. Gospodarze lepiej punktowali w ataku (44–38) przyjezdni – blokiem (4–7) oraz zagrywką (2–4); gospodarze popełnili też mniej błędów własnych (36–46). MVP: Maciej Olenderek.

Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:21)

Trefl: Marcin Janusz, Nikola Mijailovic, Maciej Muzaj, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Wojciech Grzyb, Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski.
Chemik: Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic, Bartłomiej Lipiński, Raphael Margarido, Maksim Morozau, Michał Szalacha – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko, Mateusz Siwicki.

Wyniki pozostałych meczów 5. kolejki PlusLigi:

2018-11-02: Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 28:30, 25:23, 16:25)
2018-11-03: Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin 0:3 (21:25, 10:25, 23:25)
2018-11-03: Asseco Resovia – MKS Będzin 0:3 (33:35, 14:25, 22:25)
2018-11-03: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 17:25, 27:25, 25:21)
2018-11-04: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 0:3 (13:25, 23:25, 19:25)
2018-11-04: Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:17, 26:24, 25:21)
2018-12-03: ONICO Warszawa – GKS Katowice.