Pierwsze zwycięstwo Chemika! Ambitna postawa Legionovii nie wystarczyła

Siatkówka

Chemik Police wygrał 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20) z DPD Legionovią Legionowo w meczu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie w premierowej odsłonie nie mogły odnaleźć się na boisku, lecz w późniejszej fazie spotkania prezentowały się już na wysokim poziomie.

W poprzednim sezonie były to zespoły z dwóch biegunów tabeli. Chemik od pięciu lat nie miał sobie równych w rozgrywkach. Legionovia była za to jednym z autsajderów. Ostatecznie zajęła ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli LSK. Na boisku z powodu choroby nie pojawiła się jedna z liderek zespołu Magdalena Damaske. W barwach mistrzyń Polski od tego sezonu występuje wychowanka klubu z Legionowa Iga Chojnacka.

 

Spotkanie rozpoczęło się od dłuższej wymiany zakończonej skutecznym atakiem ze środka Alicji Wójcik. W odpowiedzi technicznym zagraniem popisała się młoda Justyna Łukasik. Policzanki przez dłuższy czas nie mogły wejść na swój wysoki poziom. Miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, a to skutkowało nieskutecznymi akcjami w ataku. Siatkarki z Legionowa prowadziły już 24:19, kiedy na zagrywce pojawiła się Agnieszka Bednarek-Kasza. Doświadczona środkowa utrudniła zadanie rywalkom doprowadzając do stanu 23:24. W ostatniej akcji dobrze przyjęła Beata Olenderek, a seta atakiem z prawego skrzydła zakończyła Krystyna Kicka.

 

W drugim secie przyjezdne zaczęły popełniać zdecydowanie więcej błędów pozwalając policzankom na swobodne prowadzenie gry. Mimo czteropunktowego prowadzenia trener Chemika zdecydował się wprowadzić Bednarek-Kaszę na zagrywkę. Ta jak na zawołanie popisała się asem serwisowym. Legionovia szybko uciekła z niewygodnego dla siebie ustawienia, lecz nie uchroniło jej to przed porażką w kolejnej partii.

 

Odsłona trzecia była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Walka punkt za punkt trwała niemalże do samego końca. Mimo, że przyjezdne zyskały prowadzenie w końcówce nie zdołały przybliżyć się do zwycięstwa. Bohaterką tego fragmentu gry była Chiaka Ogbogu, która popisała się dwoma punktowymi blokami.

 

Policzanki podbudowane zwycięstwem znakomicie rozpoczęły czwartą odsłonę. Chojnacka w większości przypadków okazywała się ścianą nie do przejścia. Drużyna z Legionowa lekko się pogubiła i kiedy wydawało się, że nie nawiąże już walki, ona jednak zdołała to zrobić. As serwisowy Bednarek-Kaszy dał Chemikowi piłkę setową, a wykorzystała ją Ogbogu. Amerykanka od początku do końca prezentowała się bardzo dobrze i to ona została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki meczu.

 

Chemik Police - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

 

Chemik: Bianka Busa, Iga Chojnacka, Martyna Łukasik, Martyna Grajber, Chiaka Ogbogu, Sladjana Mirković, Aleksandra Krzos (L) oraz Agnieszka Bednarek-Kasza, Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik, Anna Grejman

 

Legionovia: Zuzanna Górecka, Alicja Wójcik, Krystyna Kicka, Beata Olenderek, Małgorzata Jasek, Ewelina Polak, Adrianna Adamek (L) oraz Małgorzata Skorupa, Cassidy Pickrell, Agnieszka Adamek (L)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze