Tomasz Adamek, były mistrz świata wagi junior ciężkiej, nr 1 listy “Ring Magazine”

 

“Tu jest prosta sprawa - pełne ryzyko Bellewa, albo każda runda wygrana przez Usyka. Bellew musi skracać ring, próbować go zamykać w narożnikach, ale jak zamknąc w narożniku kogoś z takimi szybkimi nogami? Może być łatwe zwycięstwo na punkty Ukraińca. Może też być jakieś TKO, jak go złapie na kontrę, wtedy kiedy Bellew będzie ryzykował, walił cepy. Jeden cios może zmienić walkę, wiadomo, ale trzeba go najpierw trafić”.

Anthony Joshua/ mistrz świata WBA/WBO/IBF wagi ciężkiej

 

“Naprawdę chcę, żeby wygrał Bellew, będę mu bardzo kibicował. Patrząc na tą konfrontację, Usyk jest pięściarzem idealnym, więc mam nadzieję, że Tony już pracuje nad ciosami kontrującymi, bo to jest sposób na znokautowanie Usyka - niech sobie skacze na nogach, ty wyczekasz i strzelasz bombę. Wiem, że Usyk jest faworytem - i słusznie - ale od wagi średniej, jeden cios zmienia walkę. Widziałem ciosy kontrujące Usyka, ma świetny lewy sierp - jak nim trafi, to da sobie radę”.

 

Sam Wickers, TheStatsZone

 

“Z upływem kariery, Bellew stał się doskonałym taktykiem - musi nim pozostać w pojedynku przeciwko rywalowi, który ma 10 centymetrów dłuższy zasięg ramion. Nienaganną technikę. Bellew ma ponad dwukrotnie więcej walk, 99 więcej rund niż Usyk i jest sześć lat dłużej zawodowcem. Będzie potrzebował tego doświadczenia, zwłaszcza, że w ostatnich dwóch latach stoczył tylko dwie walki - i to nie w swojej naturalnej kategorii wagowej. Co ciekawe - gdyby walka z Usykiem miałaby się odbyć dwa lata temu, nikt nie dałby Anglikowi żadnych szans. Dziś jest to bardziej intryfujący pojedynek niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Bellew nie ma pracy nóg czy szybkości, czyli raczej nie wygra na punkty. Z drugiej strony, Usyk nie ma tak silnego ciosu by Bellew znokautować. Sprawa jest więc prosta - każdy z nich ma swój plan jak wygrać, ale to młodszy, bardziej aktywny Usyk pokaże, dlaczego jest jednym z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe, wygrywając na punkty”.

 

Mookie Alexander/SB Nation

 

“Jeśli ktoś jest kandydatem numer 1 na Pięściarza Roku 2018, nie jest nim Wasyl Łomaczenko, ale jego krajan, także złoty medalista olimpijski, mający wszystkie pasy (IBF/WBA/WBC/WBO) wagi junior ciężkiej - Ołeksandr Usyk. Podobnie jak Łomaczenko, Usyk zachwyca niesamowitą pracą nóg, liczbą ciosów i wprost nieludzkim przygotowaniem kondycyjnym. Po drugiej stronie jest Bellew, który stał się w swoim kraju bohaterem nie dlatego, że zagrał w filmie “Creed”, ale nokautem na Makabu i dwukrotnym pokonaniem Davida Haye. W tej rywalizacji, z Usykiem, siła ciosu jest po jego stronie, ale otwarcie przyznaje, że do Ukraińca “boksersko nie może się porównywać”. To może być hollywoodzkie zakończenie kariery dla Bellew, ale raczej skończy się na kontynuacji niezwykłej kariery pięściarza, który w 2019 roku może być nawet rywalem Anthony Joshua”.

 

Andre Ward, były niepokonany mistrz świata wagi półciężkiej

 

“To znakomita walka, bo nie ma takiego pojedynku, w którym Bellew byłby na z góry przegranej pozycji. Tony miałby jednak znacznie większe szanse, gdyby walka odbywała się w kategorii ciężkiej. Byłem przekonany, że tak się właśnie stanie, bo on miał większą moc przetargową, jest znacznie bardziej popularny niż Usyk”

 

Rian Scalia, Ring Magazine

 

“Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobny rozstrzygnięciem walki Usyk-Bellew jest punktowe, jednogłośne zwycięstwo Ukraińca. W pierwszych rundach spodziewam się raczej ostrożnej walki z obu stron. Bellew zdaje sobie sprawę, że to może być jego ostatni występ n wielkiej scenie, będzie niebezpieczny do końca, ale Usyk o tym wie. Pewnie będzie spokojnie punktował z dystansu, tak jak to robił w walce z Gasijewem, może też wybierać momenty do ataku, skracać rink, być w ciągłym ruchu i tym wymęczyć Bellewa. Ostatnie rundy będą zdecydowanie jego, być może Tony zdecyduje się na jakiś desperacki atak, może trafi raz czy dwa, ale trafi w rękawice Ukraińca. Usyk pozostanie niepokonany!”

 

Adonis Stevenson, mistrz świata wagi półciężkiej

 

“Nie mam nic przeciwko Bellew, ale zawsze za dużo gada. Jak wygra, to mogę przejść do wagi junior ciężkiej i zabrać mu wszystkie 4 pasy. Spodziewam się, że Usyk to wygra, ale nie powinien lekceważyć rywala. Bellew to inteligentny, przebiegły pięściarz. Dobrze się porusza na ringu, wie, jak wywierać presję na rywalu. Ale Usyk wszystko robi bardzo dobrze, jest znakomity technicznie, walczy z odwrotnej pozycji. Bellew musi ryzykować, atakować, skracać dystans - w innym przypadku nie ma większych szans. Stawiam na zwycięstwo Usyka”.

 

Transmisja walki Ołeksandr Usyk - Tony Bellew 10 listopada w Polsacie Sport od godziny 20.00.