Stocznia Szczecin - ONICO Warszawa. Transmisja w Polsacie Sport

Typowana na czarnego konia PlusLigi ekipa dowodzona przez Michała Gogola w szóstej kolejce rozgrywek zmierzy się z drużyną ONICO Warszawa, która wygrała pierwsze trzy mecze w tym sezonie. By liczyć na korzystny rezultat, Stocznia Szczecin musi zagrać przynajmniej tak dobrze, jak w zwycięskim starciu z Jastrzębskim-Węglem. Transmisja od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

W czwartkowy wieczór w szczecińskiej Netto Arenie spotkają się drużyny, które sąsiadują w tabeli PlusLigi. Stocznia zajmuje czwarte, a ONICO piąte miejsce. Oba zespoły wygrały w tym sezonie trzy mecze, tylko raz schodziły z parkietu pokonane.

W ostatnim spotkaniu przed startem PlusLigi siatkarze Stoczni i ONICO zagrali ze sobą w finale XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wtedy górą byli szczecinianie, którzy wygrali – 3:1, a MVP meczu został Bartosz Kurek.

Gospodarze czwartkowego starcia nieudanie zaczęli nowy sezon. Z powodu awarii prądu w szczecińskiej hali, mecz z Treflem Gdańsk skończył się po rozegraniu 10 piłek. W drugiej kolejce Stocznia przegrała 0:3 z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W kolejnych spotkaniach drużyna trenera Michała Mieszka Gogola złapała jednak wiatr w żagle i kolejno, bez straty seta pokonała Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovię Rzeszów i Cuprum Lubin.

Siatkarze z Warszawy wygrywali na początku sezonu, w trzech setach pokonali Cuprum Lubin, a Asseco Resovię i Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1. W ostatniej kolejce PlusLigi przyszła jednak porażka, ekipa Stephane’a Antigi uległa na wyjeździe Cerradowi Czarnym Radom 0:3. Przed wyjazdem do Szczecina siatkarze ze stolicy zapowiadali, że postarają się zmazać tę plamę i zwyciężyć na bardzo trudnym terenie.

- Stocznia już udowodniła w tym sezonie, że jest silną drużyną, więc jestem przekonany, że będzie to bardzo trudny mecz. To dobrze, bo liga jest na tyle wyrównana, że każdy może wygrać z każdym i rozgrywki stają się ciekawsze. My jednak, chcąc grać o najwyższe cele, musimy w takich meczach zdobywać jak najwięcej punktów. Uważam, że Stocznia ma w swoim składzie bardzo dobrych zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o atak, więc przed nami naprawdę ciężki bój. My mamy za sobą niemal dwa tygodnie przerwy i jesteśmy głodni grania o punkty. Nie możemy się więc doczekać tego starcia - mówił mistrz świata z ONICO Bartosz Kwolek.

Transmisja meczu Stocznia Szczecin - ONICO Warszawa od godziny 20:30 w Polsacie Sport.