Janus: Grałem z Buksą i wiem, że sobie poradzi

Piłka nożna

- Grałem z Adamem Buksą w Zagłębiu Lubin i mocno mu kibicuję. Skoro Jerzy Brzęczek powołuje młodych zawodników z Lotto Ekstraklasy, to są na odpowiednim poziomie, by w tej kadrze być. Ja wierzę, że sobie poradzą i pokażą się z bardzo dobrej strony - powiedział kapitan Odry Opole Krzysztof Janus przed listopadowymi meczami Reprezentacji Polski.

Mateusz Michałowski: Hubert Matynia i Adam Buksa z Pogoni Szczecin staną przed szansą debiutu w pierwszej reprezentacji. Pan, jako piłkarz z ekstraklasowym doświadczeniem z pewnością jest w stanie powiedzieć, czy młodzi piłkarze z naszej ligi są w stanie coś wnieść do kadry Jerzego Brzęczka.

Krzysztof Janus: Przede wszystkim chciałbym im pogratulować. Grałem z Adamem w Zagłębiu Lubin i mocno mu kibicuję. Skoro Jerzy Brzęczek ich powołał, to są na odpowiednim poziomie, by w tej kadrze być. Ja wierzę, że sobie poradzą i pokażą się z bardzo dobrej strony.

Czy brak w kadrze Kamila Glika to duże osłabienie, biorąc pod uwagę słabą formę AS Monaco?

To jest ogromne osłabienie. Obrońca AS Monaco to doświadczony stoper na najwyższym poziomie. Na szczęście mamy zmienników, którzy mogą udowodnić swoją wartość i go godnie zastąpić. Marcin Kamiński i Jan Bednarek to zawodnicy, którzy powinni wystąpić jako dwójka środkowych obrońców. Wydają mi się, piłkarzami na wyższym poziomie niż Thiago Cionek.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Transmisja meczu Polska - Czechy w czwartek od godziny 17:50 w Polsacie Sport.

Mateusz Michałowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze