Leon zawalczy o igrzyska olimpijskie! Świetne wieści dla reprezentacji Polski

Siatkówka
Leon zawalczy o igrzyska olimpijskie! Świetne wieści dla reprezentacji Polski
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ustaliła terminarz turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio. Odbędą się one w dniach 9-11 sierpnia, a to oznacza, że może w nich zagrać Wilfredo Leon!

Przyszłoroczny sezon reprezentacyjny zapowiada się niezwykle ciężko. Polscy siatkarze będą maksymalnie obciążeni rozgrywkami międzynarodowymi. Czekają ich bowiem występy m.in. w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Trener Heynen musi więc zadbać o szeroką, wyrównaną kadrę na te imprezy.

 

Doskonałą wiadomość przekazała FIVB. Federacja podała termin rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Rywalizacja mężczyzn odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku. To oznacza, że w składzie Biało-Czerwonych pojawić się może tak długo wyczekiwany Leon. Okres karencji 25-letniego przyjmującego kończy się bowiem 24 lipca 2019 roku.

 

W kwalifikacjach kobiet i mężczyzn wystąpią po 24 najlepsze drużyny z rankingu FIVB. Polacy mają więc zapewnione miejsce, bowiem zajmują w nim trzecią lokatę. Spokojne nie mogą być nasze siatkarki, które zajmują dopiero dwudzieste drugie miejsce. Podopieczne Jacka Nawrockiego dodatkowo nie zagrały na mistrzostwach świata, przez co stracą dużo punktów. Rywalizacja żeńska rozpocznie się tydzień wcześniej, niż męska (2-4 sierpnia).

 

Jeżeli polskie zespoły nie wywalczą kwalifikacji podczas sierpniowych zmagań kolejną szansę będą miały w styczniu 2020 roku w turniejach interkontynentalnych. Zagrają w nich drużyny sklasyfikowane najwyżej w rankingu drużynowym.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie