LSK: Nowa rozgrywająca E.Leclerc Radomki Radom

Siatkówka
LSK: Nowa rozgrywająca E.Leclerc Radomki Radom
fot. radomka.com

Występujący w Lidze Siatkówki Kobiet klub E.Leclerc Radomki Radom podpisał kontrakt z nową rozgrywającą. Pochodząca z Azerbejdżanu Shafagat Alishanova już od tygodnia trenuje z zespołem.

Zaraz po pierwszej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet dotarła do nas przykra informacja, że Maja Pelczarska uległa poważnej kontuzji, która na długie tygodnie może wyeliminować ją z gry. Zawodniczka przejdzie niedługo operację i jak najszybciej będzie starała się wrócić na boisko. Niestety w Radomce pilnie potrzeba drugiej rozgrywającej, która wspomoże drużynę oraz odciąży Alicję Grabkę.
 
W ubiegłym tygodniu do Radomia przyjechała Shafagat Alishanova. 27-letnia zawodniczka pochodzi z Azerbejdżanu. Urodziła się w 1991 roku w Baku. Ukończyła szkołę średnią, a następnie trafiła do Akademii Sportu. Grała w młodzieżowej drużynie narodowej przez 4 lata, później zaczęła karierę klubową. Shafagat występowała głównie w Azerbejdżanie, między innymi w Azerrail, Azeryolservis, czy w Shirvan. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie 4 miejsca w Pucharze CEV z drużyną Azeryol. Nasza rozgrywająca jest również reprezentantką kraju.  Z reprezentacją Azerbejdżanu zwyciężyła European League oraz przeszła kwalifikacje do mistrzostw świata. Skąd wzięło się u niej zamiłowanie do siatkówki?
 
– To nie było tak, że od urodzenia chciałam być siatkarką. To wszystko przyszło z czasem. Na pierwszy trening zaprowadził mnie wuj, za co jestem mu bardzo wdzięczna, bo teraz ten sport jest całym moim życiem – mówi nowa podopieczna Jacka Skroka.
 
Shafagat przebywa w Radomiu dopiero tydzień, ale już w środę prawdopodobnie zobaczymy ją na boisku.
 
– Nie miałam czasu, żeby dokładnie zwiedzić miasto, ale na pierwszy rzut oka jest tu bardzo ciekawie. Naprawdę podoba mi się Radom. W zespole atmosfera jest świetna. Dziewczyny są wesołe i przyjazne. Najwięcej czasu spędziłam z Alicją Grabką, ale z resztą drużyny też dobrze się dogaduję. Wierzę, że zrealizujemy postawione przed nami zadania i mam nadzieję, że moja osoba jakoś pomoże Radomce – kontynuuje.
 

 
Nowa rozgrywająca zostanie w Radomiu do końca sezonu. Czy ma w planach uczyć się języka polskiego?
 
– Po polsku umiem tylko kilka słów. Dobrze mówię po rosyjsku, dlatego dużo też rozumiem, kiedy trener daje mi jakieś uwagi w waszym języku.
RM, radomka.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze