- Największe gwiazdy Premier Boxing Champions będą walczyć przed największą sportową publicznością. Dzięki nim, FOX staje się najważniejszym miejscem spotkań fanów boksu - mówił prezydent FOX Sports, Mark Silverman. W specjalnie urządzonym studiu w Los Angeles, przedstawiono nie tylko największe gwiazdy boksu - mistrzów świata jak Errol Spence Jr (24-0,21 KO), Keith Thurman (28-0,22 KO), Mickey Garcia (39-0,30 KO), Shawn Porter (29-2,17 KO), bracia Jermall (27-0, 21 KO) i Jermell Charlo (31-0,15 KO), Leo Santa Cruz (35-1,19 KO), Danny Garcia (34-2, 20 KO) - ale także w roli prezentera wystąpił były mistrz świata wagi ciężkiej Lennox Lewis, który będzie komentatorem walk prezentowanych przez amerykańską telewizję.

 

Wśród zaproszonych do Los Angeles nie zabrakło także Polaka Adama "Babyface" Kownackiego (18-0,14 KO), który 26 stycznia w nowojorskiej Barclays Center otworzy przekaz telewizyjny walką z Geraldem Washingtonem (19-2,12 KO). Kownacki, który zakończył 2018 rok dwoma kolejnymi zwycięstwami, w tym nad byłym mistrzem świata IBF Charlesem Martinem, zmierzy się z pięściarzem, który w swojej karierze przegrał tylko dwukrotnie - z aktualnym mistrzem świata WBC Deontay’em Wilderem oraz przyjacielem Adama - Jarrellem "Big Baby" Millerem. Na cenne uwagi "Big Baby", jak się bić z rywalem, który być może nic nie robi znakomicie, a wszystko dobrze, na pewno Kownacki będzie mógł liczyć.

 

Wśród wielu interesująco zapowiadających się pojedynków (Thurman-Lopez, Porter-Ugas, Uzcategui-Plant) na galach FOX, na plan pierwszy wybija się na pewno walka niepokonanych mistrzów świata - Errola Spence Jr z Mikey Garcią. Pojedynek tych doskonałych pięściarzy odbędzie się 16 marca w niezwykłej scenerii mieszczącego ponad 100,000 widzów AT&T Stadium w Arlington (Teksas), gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna NFL - Dallas Cowboys.