Agent Lewandowskiego kontrolował klub w Belgii

Piłka nożna
Agent Lewandowskiego kontrolował klub w Belgii
fot. PAP

Agent piłkarski Pini Zahavi, reprezentujący m.in. Roberta Lewandowskiego, jest podejrzany o kontrolowanie klubu Royal Excel Mouscron - poinformowała belgijska prokuratura.

W środę przeprowadzono siedem rewizji w związku ze śledztwem dotyczącym domniemanych oszustw i prania pieniędzy wokół klubu Royal Excel. Zatrzymano trzy osoby, ale nie było wśród nich Zahaviego.

 

"Rewizje odbywały się jednocześnie w biurach klubu z Mouscron, w domach przedstawicieli władz klubu oraz w siedzibach dwóch stowarzyszeń sportowych" - napisano w komunikacie prokuratury.

 

Według belgijskich mediów Zahavi przejął Royal Excel Mouscron w 2015 roku za pośrednictwem maltańskiego funduszu, a rok później przekazał go firmie prowadzonej przez swojego siostrzeńca.

 

Od kilku miesięcy właścicielem jest tajlandzki biznesmen Pairoj Piempongsant, ale - jak donosił 9 listopada dziennik "Le Soir", opierając się na dokumentach z serwisu "Football Leaks" - Zahavi zachował wpływy w klubie z Mouscron.

 

75-letni Izraelczyk jest agentem wielu gwiazd światowego futbolu, m.in. stał za transferem Brazylijczyka Neymara z Barcelony do Paris Saint-Germain za rekordową sumę 222 mln euro.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze