FEN 23: Hassa sprawdzi debiutanta

Sporty walki
FEN 23: Hassa sprawdzi debiutanta
fot. Materiały prasowe

Bartosz Hassa (12-3) zmierzy się z Mariuszem Lachem (0-0) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która odbędzie się 12 stycznia w hali RCS w Lubinie. Pojedynek w formule K-1 odbędzie się w limicie wagowym do 61 kilogramów.

Hassa to niespełna 26-letni zawodnik z Nowej Soli, który może pochwalić się wieloma sukcesami zarówno na krajowym podwórku, jak i poza granicami Polski. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2009 roku od zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski juniorów w Zgorzelcu. W 2015 roku wygrał zawody Muay Thai WFMC World Championship w Niemczech w formule Muai Thai, natomiast w K-1 zajął 2. miejsce. Rok później był trzeci podczas turnieju „Karlovac Open” WAKO w formule K-1, który odbył się w Chorwacji. Podczas UNIFIED WORLD CHAMPIONSHIP we Włoszech w Carrarze w 2017 roku zajął 1. miejsce w formule UFR, 2. w Low Kick i 3. K-1.

 

Lach w Lubinie dopiero zadebiutuje na zawodowstwie. Jednym z największych zwycięstw 21-letniego fightera z Legnicy podczas kariery amatorskiej było pokonanie w 2015 roku... Hassa. Wcześniej, w 2013 roku, głogowianin został mistrzem Europy juniorów w formule K-1. Lach w 2017 roku został wicemistrzem Polski seniorów. W półfinałowym starciu wygrał z Hubertem Ulikowskim, w decydującym o zwycięstwie w całych zawodach starciu okazał się gorszy od Michała Królika.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze