Eksperci ocenili Polaków: "Krychowiak był cieniem samego siebie"

Piłka nożna

Po przegranym meczu reprezentacji Polski z Czechami (0:1) eksperci zgromadzeni w studio Polsatu Sport wystawili noty podopiecznym Jerzego Brzęczka. Występy kadrowiczów ocenili Dariusz Wdowczyk, Tomasz Frankowski oraz Paweł Golański.

Eksperci Polsatu Sport, zgodnie z tradycją, po zakończonym wystawili noty za występy Biało-Czerwonych. Oceną wyjściową jest 5 (przeciętny występ), a najwyższą możliwą do zdobycia - 10 (klasa światowa).

Oceny Dariusza Wdowczyka:

- Łukasz Skorupski dostał siódemkę za kilka obronionych strzałów, szczególnie za groźną sytuacje po rzucie wolnym. Tradycyjnie nie mamy problemów z jakością w bramce. Przy straconej bramce był bezradny. Kamil Grosicki dostał szóstkę, ponieważ starał się i próbował napędzać nasze ataki. Na notę sześć zasłużył także Robert Lewandowski. Tracił niewiele piłek, wybaczam mu to pudło z 55. minuty, ponieważ piłka rzeczywiście mu odskoczyła - powiedział były trener Legii Warszawa.

Skorupski (7) - Bereszyński (5), Kamiński (5), Bednarek (5), Kędziora (5) - Grosicki (6), Krychowiak (5), Klich (6), Frankowski (5) - Zieliński (5) - Lewandowski (6)

Rezerwowi: Kądzior (5), Błaszczykowski (5)

Oceny Tomasza Frankowkskiego:

- Przemysław Frankowski nie udowodnił, że może zastąpić w kadrze Jakuba Błaszczykowskiego. Oczekuję od niego więcej dryblingów i akcji ofensywnych. Mógł zanotować asystę w akcji w której Lewandowski zaliczył poważny kiks, wtedy jego nota byłaby wyższa. Klich był najlepszym piłkarzem ze środka pola, był blisko strzelenia bramek. Uważam, że trzeba na niego stawiać.

Skorupski (6) - Bereszyński (5), Kamiński (4), Bednarek (5), Kędziora (4) - Grosicki (5), Krychowiak (4), Klich (5), Frankowski (4) - Zieliński (4) - Lewandowski (6)

Rezerwowi: Kądzior (5), Błaszczykowski (4)


Oceny Pawła Golańskiego:

- Jan Bednarek bardzo mnie rozczarował, jest głównym winowajcą przy straconej bramce. Jego współpraca z Marcinem Kamińskim nie wyglądała dobrze. Widać, że chłopak ma potencjał, ale popełnia mnóstwo błędów w ustawieniu. Obrońca Southampton potrzebuje minut w klubie. Zawiódł mnie też Grzegorz Krychowiak. Jeszcze dwa lata temu decydował o losach polskiej reprezentacji. Jest cieniem piłkarza, który grał w Sevilli. Obecnie widzimy Krychowiaka, który biega w jednym tempie, krzyczy i gestykuluje.

Skorupski (7) - Bereszyński (4), Kamiński (4), Bednarek (3), Kędziora (5) - Grosicki (6), Krychowiak (3), Klich (5), Frankowski (5) - Zieliński (4) - Lewandowski (6)

Rezerwowi: Kądzior (5), Błaszczykowski (4).

W załączonym materiale wideo pełne wypowiedzi ekspertów po spotkaniu Polska - Czechy.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie