Skibiński przed Babilon MMA 6: Pawlak nie będzie zagrożeniem

Sporty walki

Daniel Skibiński będzie bohaterem pierwszej walki mistrzowskiej w organizacji Babilon MMA. Na gali z numerem 6. już 15 grudnia w Raszynie zmierzy się z Pawłem Pawlakiem. - Wiedziałem już dość długo o możliwości pojedynku na najbliższej gali. Pawlak nie powinien być dla mnie zagrożeniem w tej konfrontacji - mówi Skibiński w rozmowie z Polsatsport.pl.

Maciej Turski: Wskakujesz do rozpiski gali Babilon MMA 6 na kilka tygodni przed wydarzeniem. Walka wyjątkowa, bo o historyczny, pierwszy pas organizacji.

 

Daniel Skibiński: Generalnie od dłuższego czasu jestem w przygotowaniach. Wiedziałem dość długo o możliwości pojedynku na najbliższej gali Babilon MMA 6. Nie znałem dokładnej daty i dokładnego miejsca, ale jak widać treningi są naprawdę intensywne. Nie mogę się doczekać aż pas zawiśnie na moich biodrach.

 

Czy tego czasu na przygotowanie planu taktycznego pod konkretnego rywala nie ma zbyt mało? Do walki pozostał niespełna miesiąc...

 

Nie miałem pewności jaki to będzie termin, ale liczyłem, że ta walka się odbędzie. Chciałem być gotowy na każdą ewentualność. Nie mogłem pozwolić, aby termin mnie zaskoczył. Jestem w mocnym treningu, a dodatkowo muszę być gotowy na pięć rund ze względu na walkę mistrzowską. Na takim dystansie będę mierzył się po raz pierwszy w karierze. To też dla mnie coś nowego. Przygotowuję formę życia.

 

Zmierzysz się z Pawłem Pawlakiem, który w organizacji Babilon MMA zapisał dwie wygrane walki. W ostatnich pojedynkach odbudował swój rekord. Krążyły opinie, że do tej walki o pas po prostu powinno dojść.

 

Prędzej czy później do tej walki musiało dojść. Być może zasłużył na ten pojedynek mistrzowski, a ja jestem gotowy na taką rywalizację. Do walki pozostaje niespełna miesiąc, więc trzeba zrobić wszystko, aby być w jak najlepszej formie już 15 grudnia.

 

Pawlak to zawodnik, którego styl Tobie będzie "leżał"? Charakterystyka, która Tobie pasuje?

 

W MMA trzeba być gotowym na każdą ewentualność. To jest naprawdę trudny sport. Mogę jednak powiedzieć, że jestem wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem. Pawlak nie powinien być dla mnie zagrożeniem w tej konfrontacji.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Danielem Skibińskim.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze