Po wyszarpanym w ostatniej chwili zwycięstwie nad reprezentacją Polski (1:0), Włosi zachowali szanse na awans do najlepszej "czwórki" Ligi Narodów. Żeby tak się stało podopieczni Roberto Manciniego muszą jednak pokonać w Mediolanie Portugalię. W dotychczas meczach tych rozgrywek ekipa z Półwyspu Apenińskiego na inaugurację zremisowała Polską (1:1), a następnie musiała uznać wyższość Portugalii (0:1). W kolejnych starciach Włosi również nie zachwycali. Najpierw zremisowali u siebie towarzysko z Ukrainą (1:1), a następnie skromnie pokonali w Chorzowie Polaków. Gol padł już w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Matteo Brighi.

 

Z kolei ekipa prowadzona przez Fernando Santosa do sobotniej potyczki przystępuje w doskonałych nastrojach. Mimo, że od dłuższego czasu muszą radzić sobie bez Cristiano Ronaldo, zanotowali serię trzech zwycięstw z rzędu. Mistrzowie Europy najpierw okazali się minimalnie lepsi od swoich najbliższych rywali Włochów, następnie pokonali w Chorzowie Polaków (3:2), po czym w sparingu rozprawili się ze Szkotami (3:1).

 

Mecz na San Siro będzie pojedynkiem numer 27 w historii między obiema reprezentacjami. Dotychczas znacznie lepiej radzili sobie Włosi, którzy wygrywali aż 18-krotnie. Dwa razy padł remis, a sześć razy triumfowali Portugalczycy. Jednak dwie ostatnie potyczki pomiędzy tymi drużynami kończyły się skromnymi zwycięstwami obecnych mistrzów Starego Kontynentu. W czerwcu 2015 roku, Portugalia pokonał towarzysko czterokrotnych mistrzów świata (1:0) po golu Edera. Z kolei przed dwoma miesiącami w ślady zdobywcy bramki z finału Euro 2016, poszedł Andre Silva. Napastnik wypożyczony z Milanu do Sevilli zapewnił jednobramkowe zwycięstwo swojej ekipie.

 

W sobotnim meczu szansę debiutu mogą otrzymać Alessio Cragno, Sandro Tonali, Vincenzo Griffo czy Leonardo Pavoletti. W kadrze Włoch brakuje za to Simone Zazy, Patricka Cutrone oraz Danilo D’Ambrosio. Goście zagrają przede wszystkim bez Cristiano Ronaldo. Ponadto zabraknie Rony’ego Lopesa.

 

Transmisja meczu Włochy - Portugalia w Polsacie Sport od godziny 20:35. Początek studia przedmeczowego od godz. 18:00.