EBL: BM Slam Stal wyraźnie lepsza od Polpharmy

Świetna druga połowa BM Slam Stali! Ostrowianie zagrali bardzo ofensywnie i pokonali w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Polpharmę Starogard Gdański 101:79.

Rzuty z dystansu Michała Chylińskiego i Mike’a Scotta dały BM Slam Stali prowadzenie 10:3 na początku spotkania. Polpharma odrabiała szybko straty, a po akcji 2+1 Thomasa Davisa zdobyła nawet przewagę. Kolejne trafienia Amerykanina ustawiły wynik spotkania po pierwszej kwarcie na 24:18. W drugiej kwarcie trafiali Daniel Gołębiowski i Adam Kemp, a przewaga starogardzian wzrastała do 11 punktów. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego odnalazł jednak swoją skuteczność i dzięki Michałowi Chylińskiemu oraz Nemanji Jaramazowi zmniejszał straty. Akcja Ivana Marasa oznaczała remis, a po rzucie Chylińskiego to gospodarze byli na prowadzeniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:40.

Trzecią kwartę rewelacyjnie rozpoczął Mike Scott - jego 13 punktów z rzędu dało BM Slam Stali prowadzenie 53:44. Starał się na to odpowiadać Daniel Gołębiowski - po jego kolejnej trójce goście zbliżyli się na cztery punkty. BM Slam Stal kontrolowała jednak sytuację i po 30 minutach było 65:57. W czwartej kwarcie ostrowianie nadal byli bardzo skuteczni i krok po kroku jeszcze bardziej uciekali rywalom. Coraz lepiej radził sobie Shawn King, a swoje akcje kończył też Witalij Kowalenko. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż 101:79.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Mike Scott z 23 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami. Po 18 punktów dla gości zanotowali Daniel Gołębiowski i Justin Bibbins.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gd. 101:79 (18:24, 22:16, 25:17, 36:22)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mike Scott 23, Michał Chyliński 21, Nemanja Jaramaz 11, Shawn King 10, Ivan Maraś 9, Przemysław Żołnierewicz 8, Michał Nowakowski 8, Witalij Kowalenko 7, Daniel Szymkiewicz 2, Łukasz Majewski 2, Dominik Grudziński 0

Polpharma Starogard Gd.: Daniel Gołębiowski 18, Justin Bibbins 18, Thomas Davis 9, Tre Bussey 8, Adam Kemp 5, Paweł Dzierżak 5, Filip Struski 5, Brett Prahl 4, Aleksander Załucki 3, Kacper Młynarski 2, Adam Brenk 2