Michniewicz: Kapustka jest potrzebny reprezentacji Polski

Piłka nożna

- Jego progres widoczny jest z miesiąca na miesiąc i jestem przekonany, że jeżeli będzie grał w klubie, to w szybkim tempie może wejść na wysoki poziom i stać się podstawowym piłkarzem pierwszej reprezentacji Polski - powiedział o Bartoszu Kapustce selekcjoner kadry U-21 Czesław Michniewicz.

Ostatnie dwa sezony to nie był udany okres w karierze Kapustki. Pięcioletni kontrakt z Leicester City i brak występów w pierwszej drużynie wyhamowały jego rozwój. Teraz urodzony w Tarnowie piłkarz wraca na odpowiednie tory. Bezpośredni wpływ na to mają powołania i dobra gra w kluczowych meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. 

 

- Pamiętam, gdy nieco ponad rok temu dołączył do naszej drużyny. Jego początki były bardzo trudne. Epizodyczne występy w młodzieżowej drużynie Leicester City oraz kompletnie zaburzony rytm meczowy odbiły się negatywnie na jego formie i przygotowaniu do meczów w kadrze narodowej. Na jego przykładzie świetnie widać jak ważna dla młodego piłkarza jest regularna gra - stwierdził Michniewicz w "Prawdzie Futbolu".

 

Kapustka wyrósł na pierwszoplanową postać w drużynie Michniewicza. Gra regularnie w klubie i wraca do wysokiej formy, co widać po jego meczach w reprezentacji Polski U-21.

 

- W tej chwili ten piłkarz o nieprzeciętnym talencie wraca do wysokiej dyspozycji. Jego progres widoczny jest z miesiąca na miesiąc i jestem przekonany, że jeżeli będzie grał w klubie, to w szybkim tempie może wejść na wysoki poziom i stać się podstawowym piłkarzem pierwszej reprezentacji Polski - podsumował. 

 

Cały odcinek "Prawdy Futbolu" Romana Kołtonia z Czesławem Michniewiczem dostępny TUTAJ.

Roman Kołtoń, kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze