Rojek z Guimaraes: Jakie będą decyzje trenera Santosa na mecz z Polską?

Piłka nożna

Już we wtorek 20 listopada reprezentacja Polski zagra ostatni mecz w 2018 roku. W Guimaraes podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z Portugalią w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Jakie nastroje panuję w obozie świeżo upieczonych triumfatorów grupy? O tym opowiada nasz wysłannik Szymon Rojek.

- "Już tam jesteśmy" - "tam", czyli w turnieju finałowym Ligi Narodów. Portugalczycy cieszą się po tym remisie z Włochami i już piszą o turnieju finałowym, który odbędzie się w Porto oraz w Guimaraes - zaznaczył Rojek, bazując na dzienniku "A Bola".

 

Co jeszcze można przeczytać w portugalskich mediach? - O meczu z Polakami nie jest wiele napisane. W zasadzie 90 procent tych infromacji dotyczy sobotniego spotkania z Włochami. W zgodnej ocenie bohaterem jest Rui Patricio, natomiast co do Polski, to pojawiają się pytania jaki skład? Kto zastąpi wykartkowanych zawodników? Jakie będą decyzje Fernando Santosa? Wielkich analiz do meczu z Polską jeszcze nie ma. Jest trochę historii i to takiej odległej - łącznie z eliminacjami do mistrzostwa świata 1978. Pojawia się wynik 2:0 i dwie bramki Grzegorza Laty. Generalnie jednak dominuje temat meczu w Mediolanie - przyznał nasz wysłannik.

 

"A Bola" zwraca uwagę także na inne starcie portugalsko-polskie, które odbędzie się również we wtorek w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21.

 

- Jest także wątek naszej reprezentacji młodzieżowej. W tej samej gazecie Diogo Jota, a więc strzelec jedynego gola w Zabrzu apeluje wszystkich kibiców, aby pojawili się w meczu rewanżowym, bo twierdzą, że pełne trybuny pomogą Portugalczykom w zapewnieniu sobie awansu i wyeliminowaniu Polaków - przytoczył słowa reprezentant Portugalii U-21 Rojek.

 

Transmisja meczu Portugalia - Polska we wtorek w Polsacie Sport. Początek o godz. 20:35. Studio przed meczem już od godz. 18:00.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze