Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego podają, że władze Empolii od pewnego czasu obserwują Buksę, który w przeszłości występował już we Włoszech. W sezonie 2013/14 był zawodnikiem Novary Calcio, ale wówczas grał jedynie w młodzieżowym zespole. Wystąpił w 16 meczach i strzelił zaledwie jednego gola. Tej sztuki dokonał w debiucie, który miał bardzo obiecujący. Jego późniejsze występy nie były już tak udane. Dlatego po zaledwie roku wychowanek Wisły Kraków wrócił do Polski, a konkretnie do Lechii Gdańsk.

 

W Gdańsku również furory nie zrobił i po dwóch latach zasilił szeregi Zagłębia Lubin. W ekipie "Miedziowych" radził sobie nieco lepiej, ale prawdziwy przełom w jego karierze nastąpił do transferze do Pogoni Szczecin. W drużynie "Portowców" do tej pory rozegrał 22 mecze, w których strzelił 10 goli oraz zaliczył 4 asysty.

 

W Empoli, które po 12. kolejkach zajmuje 18. miejsce w Serie A, występuje inny Polak - Michał Marcjanik. Środkowy obrońca nie zdołał jednak jeszcze zadebiutować w ekipie prowadzonej przez Giuseppe Iachiniego.