Rosyjski siatkarz przyłapany na dopingu! Grożą mu poważne konsekwencje

Siatkówka
Rosyjski siatkarz przyłapany na dopingu! Grożą mu poważne konsekwencje
fot. PAP

Były reprezentant Rosji Paweł Moroz został przyłapany na dopingu. Siatkarz nie przyznaje się do zażywania zakazanych substancji i żąda sprawdzenia próbki B. W przypadku potwierdzenia podejrzeń grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.

Moroz nie znalazł się w składzie na sobotnie spotkanie Dinamo-Lo z Jenisejem Krasnojarsk. Wzbudziło to zainteresowanie mediów.

 

Jak się okazało siatkarz miał zostać przyłapany na przyjmowaniu niedozwolonej substancji. Grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja, a to oznacza, że musiał zażyć substancję z określonej grupy (pochodne amfetaminy, kokainy itd.). W związku z tym faktem Moroz został odsunięty od treningów z drużyną.

 

Ani siatkarz, ani jego menadżer Dmitrij Rezwanow nie chcą komentować sprawy. Żaden z nich nie odbiera telefonów od dziennikarzy.

 

Obecnie Moroz wraz ze swoimi prawnikami przygotowuje w Moskwie wniosek do sztokholmskiego laboratorium antydopingowego. Celem ma być uzyskanie szczegółowej analizy pierwszej próbki.

 

Mimo podejrzeń skierowanych na siatkarza kadra Rosji raczej nie poniesie konsekwencji. Zawodnik ostatnio reprezentował barwy Sbornej w 2015 roku. Rozegrał w drużynie narodowej 22 spotkania.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie