Rojek z Guimaraes: Portugalia ma dwa cele na mecz z Polską

Piłka nożna

Niewiele pisze się o reprezentacji Polski, podkreślając to, że Jerzy Brzęczek wciąż czeka na przełamanie pecha, złej serii Biało-Czerwonych. Jest napisane o tym jak nasza kadra, podczas zwiedzania w muzeum utknęła na dłuższy czas w windzie i to akurat zainteresowało portugalskich dziennikarzy – przyznał będący w Guimaraes przed meczem Portugalia – Polska Szymon Rojek.

Nasz wysłannik postanowił przejrzeć największe portugalskie czasopisma, aby zobaczyć co mówi się o rywalizacji portugalsko-polskiej, która zamknie fazę grupową w dywizji A Ligi Narodów.

 

- Portugalia chce osiągnąć dwa cele w meczu z reprezentacją Polski. Jakie to cele? Po pierwsze Portugalia chce zakończyć fazę grupową bez porażki, jako ta najlepsza ekipa dywizji A w Lidze Narodów. Po drugie Fernando Santos ma osobisty cel, który w tym spotkaniu może pobić rekord Luisa Felipe Scolariego w liczbie zdobytych punktów w meczach oficjalnych. Już w tym momencie tą średnią ma identyczną – 2,33 pkt. na mecz, natomiast ma szansę matematyczne tych punktów zdobyć więcej i tej sztuki dokonać właśnie we wtorek – powiedział dziennikarz Polsatu Sport.

 

Oprócz kłopotów z windą, portugalskie media poświęcają uwagę nie tyle co naszym reprezentantom, ale tym dawnym…

 

- Pojawia się także wątek historyczny w postaci wielkiej historii Zbigniewa Bońka – człowieka, który miał duży talent, ale również duszę buntownika, duszę niepokorną. Portugalczycy wspominają, że zabrakło mu takiego boiskowego dobrego wychowania, ale też dzięki temu Boniek zrobił tak wielką karierę. To wymowne, że właśnie tak widzą nas Portugalczycy – największy tekst dotyczy historii Zbigniewa Bońka – skwitował Rojek.

 

Pełny przegląd prasy Szymona Rojka w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie