Nieoficjalnie: Kubica w Formule 1. Orlen sponsorem Williamsa

Moto
Nieoficjalnie: Kubica w Formule 1. Orlen sponsorem Williamsa
fot. PAP

Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale wszystko wskazuje na to, że krążące już od jakiegoś czasu pogłoski się sprawdzą. Od nowego sezonu Robert Kubica ma zasiąść za kierownicą bolidu Williamsa, a jednym z głównych sponsorów ekipy ma zostać PKN Orlen.

Taką wiadomość podało radio RMF FM. O sprawie pisze też "La Gazzetta Dello Sport". "Formuła 1. Kubica - Williams, wszystko gotowe do podpisu". Tak brzmi tytuł dzisiejszego artykułu w też największej włoskiej gazecie sportowej.  

 

 

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego twierdzą, że oficjalnie wiadomość zostanie podana podczas czwartkowej konferencji prasowej,  w której weźmie udział szefowa zespołu Claire Williams oraz Robert Kubica. 

 

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji o tym, że zarząd PKN Orlen podjął decyzję o zainwestowaniu w Formułę 1 aż 10 mln euro. Z takim sponsorem było oczywiste, że Robert Kubica ma pewne miejsce za kierownicą Williamsa, w którym był w poprzednim sezonie kierowcą testowym.

 

Wszystko wskazuje więc ma to, że polscy kibice będą więc mieli znów swojego reprezentanta w najlepszej serii wyścigowej w sportach samochodowych. Ale będą mieli też swój team. Bo Orlen ma zostać jedną z głównych marek promowanych zarówno na strojach, bolidzie, jak i parku maszynowym oraz pit stopie Williamsa.

 

Umowa ma obowiązywać od stycznia. Pierwszy wyścig nowego sezonu zostanie rozegrany w marcu na torze w Melbourne. Przypomnijmy, że Robert Kubica miał również propozycję pracy dla stajni Ferrari w zespole odpowiedzialnym za rozwój bolidów, jako kierowca w symulatorze. Tę propozycję miał jednak ostatecznie odrzucić.

B, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie