Taką wiadomość podało radio RMF FM. O sprawie pisze też "La Gazzetta Dello Sport". "Formuła 1. Kubica - Williams, wszystko gotowe do podpisu". Tak brzmi tytuł dzisiejszego artykułu w też największej włoskiej gazecie sportowej.  

 

 

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego twierdzą, że oficjalnie wiadomość zostanie podana podczas czwartkowej konferencji prasowej,  w której weźmie udział szefowa zespołu Claire Williams oraz Robert Kubica. 

 

Dziennikarze RMF FM dotarli do informacji o tym, że zarząd PKN Orlen podjął decyzję o zainwestowaniu w Formułę 1 aż 10 mln euro. Z takim sponsorem było oczywiste, że Robert Kubica ma pewne miejsce za kierownicą Williamsa, w którym był w poprzednim sezonie kierowcą testowym.

 

Wszystko wskazuje więc ma to, że polscy kibice będą więc mieli znów swojego reprezentanta w najlepszej serii wyścigowej w sportach samochodowych. Ale będą mieli też swój team. Bo Orlen ma zostać jedną z głównych marek promowanych zarówno na strojach, bolidzie, jak i parku maszynowym oraz pit stopie Williamsa.

 

Umowa ma obowiązywać od stycznia. Pierwszy wyścig nowego sezonu zostanie rozegrany w marcu na torze w Melbourne. Przypomnijmy, że Robert Kubica miał również propozycję pracy dla stajni Ferrari w zespole odpowiedzialnym za rozwój bolidów, jako kierowca w symulatorze. Tę propozycję miał jednak ostatecznie odrzucić.